Терпець уривається. Відсутність успіхів у боротьбі з корупцією стає причиною радикальних настроїв у людей.
Перегляньте також:
- На Тернопільщині відбулися фінальні змагання серед рятувальників
- Можуть ув’язнити до семи років: у жителя Тернопільщини вилучили набої до автомата
Уже 41,5 відсотка українців підтримують введення смертної кари для держслужбовців, які вчинили корупційні дії, йдеться у соцдослідженні Центру Разумкова. Більшість респондентів важають, що ситуація в країні розвивається у неправильному напрямку. Слід нагадати: Україна – одна з найбільш корумпованих країн Європи.
Неадекватні цінники – не остаточні
Лукавлять українські чиновники, коли кажуть, що розуміють життя пересічних людей. І розповідають, як тяжко боряться з корупцією, беззаконням та іншими суспільними болячками. Щоб розуміти, як викручується простий українець, потрібно побувати у його шкірці. Дуже добре, що президентові Петру Порошенку і прем’єру Арсенію Яценюку не довелося виживати на мінімалку і рахувати копійки від зарплати – до зарплати. Почули б ці заможні, високопоставлені панове, що про них кажуть люди, коли стоять у черзі на оплату комунальних послуг…
Яценюк знову «ощасливив» народ. Чинні тарифи на комунальні послуги – занижені, заявив прем’єр в інтерв’ю «5 каналу». За його словами, вартість енергоресурсів в Україні не відповідала ринковій ціні двадцять років. Раніше у Мінфіні зазначали, що комунальні тарифи для українців можуть підвищитися ще у два рази.
Прем’єр і урядовці традиційно, мало не на пальцях, пояснюють арифметику комунального ціноутворення у Європі. Мовляв, послуги там коштують не дешево. По-перше, європейці отримують якісні послуги. І що означає пострадянський ЖЕК та його «спеціалісти» духом не відають. По-друге, у Європі люди отримують гідні зарплати і пенсії. Чомусь цей факт українські посадовці вперто ігнорують.
Тим часом, у виданні «Новий час» підрахували, на скільки здорожчав споживчий кошик українця. Виявилось, аж на 74 відсотки. Таку ціну люди заплатили за війну, кредити команди Януковича та економічну політику нової влади. Що дивно, серед продуктів найбільше подорожчали вітчизняні. Ось і спробуй підтримувати вітчизняного виробника. І, за словами експертів, нинішні неадекватні цінники ще не остаточні: якщо не буде реформ, подорожчання неминуче.
Інша біда – в Україні не всі рівні перед законом. Наприклад, супермаркетам, звиняйте, наплювати на антимонопольні закони і штрафи. Торгові мережі звинуватили у картельній змові. Антимонопольний комітет оштрафував їх на 204 мільйони гривень. Проте платити штрафи супермаркети не поспішають. І, як констатує начальник управління досліджень і розслідувань АМКУ Олена Шевчук, продовжують далі порушувати законодавство.
Підняття цін призвело до падіння попиту на товари. Проте найбільше від змов торговців страждають покупці. За підрахунками експертів, у середньому українці витрачають більшу половину своєї зарплати на їжу. Ціни ж у роздрібній торгівлі завищені на 20-30 відсотків, залежно від продукту. Виходить, держава нічого не може вдіяти з нахабними спритниками, які обкрадають людей.
Жебраки в ОАЕ – багачі, порівняно з працюючим українцями
Біля однієї з мечетей Дубая поліція затримала жінку, яка займалася жебрацтвом. При цьому, неподалік був припаркований її розкішний автомобіль «Toyota Land Cruiser». Також поліція спіймала жебрака родом з Азії, який мав при собі 70 тисяч дирхамів Об’єднаних Арабських Еміратів, що складає 19178 доларів. В іншої жебрачки виявили 60 тисяч дирхамів – (16438 доларів) готівкою. За останні п’ять років поліція Дубая великі суми знайшла у 4316 затриманих жебраків, повідомляють тамтешні ЗМІ. Даремно, що жебрацтво суворо заборонено в Арабських Еміратах. Зараз воно там набуває слідних масштабів. У більшості жебраками стають нелегальні мігранти і туристи.
Працюючим українцям годі зрівнятися з жебраками із ОАЕ. Останні – багачі, порівняно з нашими співвітчизниками, які працюють за скромну тисячу чи трішки більше в місяць. Образливо…
Як кажуть експерти, найвигідніший і найприбутковіший бізнес в Україні – це політика та управління державною власністю.
Багато родин виручають від скрути заробітчани. Україна лідирує серед країн, у які мігранти з Європи торік надіслали найбільше грошей, йдеться у доповіді Міжнародного фонду сільськогосподарського розвитку. На другому місці, до речі, Польща. Отже, мігранти надіслали в Україну 7 мільярдів 587 мільйонів доларів. Це те, що пораховано офіційно.
Поки українцям посадовці-мільйонери тлумачать, що потрібно терпіти, бо наразі грошей на підняття зарплат і пенсій немає, заступник голови адміністрації президента Дмитро Шимків обіцяє збільшити зарплати чиновникам чотирьох відомств до двох тисяч євро. Йдеться про «найбідніших»: Мінекономіки, Мінфін, Мін’юст і секретаріат Кабміну. В інтерв’ю «ВВС Україна» Шимків пояснив, що влада хоче підвищити зарплати усім чиновникам (Європа обіцяє фінансово допомогти), аби дати їм можливість не брати хабарі. Наївний. «Хлібні» посади «окуповують» не креативні й талановиті спеціалісти, а «свої» люди. Зрештою, може, спершу потрібно, щоб згадані міністерства щось корисне зробили для держави і людей. А то економіка дихає на ладан. А фінансовій сфері потрібна реанімація…
Замість P.S.
А загалом, крапельницю потрібно ставити усій державній системі. Бо суспільство втомилося від бідності, невідомості, що буде завтра, брехні та беззаконня.
Щоранку чуємо, скільки разів терористи обстріляли на Сході українські позиції і скільки загинуло й паранено наших військових. Проте ціною крові Україна виконує Мінські угоди.
У пожежі на нафтобазі в Київській області загинули рятувальники, захищаючи приватне майно олігархів. Виявляється, злополучна нафтобаза була збудована незаконно. І роками ніхто цього «не бачив».
Українські владні структури скоро нагадуватимуть грузинські філіали. 42-мільйонна нація не має розумних людей?
У владних верхах не вщухають скандали. В суперечки втягуються МВС, ГПУ, СБУ… Президент лише тасує кадри. Рішення приймаються кулуарно.
Президент і прем’єр – продукти старої системи. Попри обіцянки, вони не мають бажання її позбутися. А ще, як зазначає український історик і публіцист Василь Расевич, «як би дивно це не звучало, в зовнішньополітичній стратегії Порошенко обрав політику компромісів та домовленостей із Росією Путіна… Напевно, тільки найсильнішим розвідкам світу відомо, що насправді обіцяв Порошенко Кремлю за ілюзорну передишку, недоторканість власного бізнесу в Росії та ще збагатьох питань щодо Донбасу, які нам ніколи не відкриються».