Наказ МОЗу усунув останній бюрократичний бар’єр між медиками ПДМШ і бійцями АТО

Опубліковано:
19 Листопада, 2016

18 листопада цього року в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун підписала наказ № 1254 «Про організацію направлення медичних працівників, що добровільно виявили бажання надати медичну допомогу в районах проведення АТО». Цей документ не тільки визначає порядок залучення цивільних медиків до надання медичної допомоги в районах проведення АТО у складі Першого добровольчого мобільного шпиталю (ПДМШ) ім. Миколи Пирогова, а й усуває останній бюрократичний бар’єр для їхньої роботи безпосередньо у військових частинах, які захищають Україну від російської агресії.

Читайте також

На Донбасі біля лікарні й технікуму розірвалися випущені терористами міни
15 найвідважніших вчителів Тернопільщини поїхали в Луганську область (Фото)
Піротехніки ДСНС Тернопільщини вирушили на чергову ротацію в зону АТО (Відео)

«Видання цього наказу ще раз підтверджує принципово нову якість команди, яка наразі очолює МОЗ. За цей наказ ми воювали від моменту підписання меморандуму 5 лютого цього року, оскільки документ прямо передбачав його прийняття. Але тільки Уляна Супрун проявила політичну волю і узаконила механізм допомоги нашим воїнам з боку цивільних медиків-добровольців», – прокоментував подію співзасновник і керівник ПДМШ Геннадій Друзенко.

Зокрема, наказ зобов’язує Управління екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ спільно зі Штабом АТО (за його згодою) визначати потребу в медичних та немедичних працівниках. Водночас на керівників структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних і Київської міської державної адміністрації, а також державних установ, підприємств і закладів охорони здоров’я, що належать до сфери управління МОЗ, покладено обов’язок забезпечувати відрядження медичних та немедичних працівників підпорядкованих їм закладів у розпорядження Штабу АТО в рамках проекту ПДМШ ім. Миколи Пирогова за умови наявності письмової згоди цих працівників.

У «цивільній» частині документу керівникам структурних підрозділів з питань охорони здоров’я Донецької та Луганської військово-цивільних адміністрацій наказано щомісячно інформувати Управління екстреної медичної допомоги та медицини катастроф і ПДМШ про потребу в залученні медиків ПДМШ для роботи в медзакладах у зоні АТО, та забезпечити їхнє розміщення та допуск до роботи в цих закладах.

Згідно з наказом, згадане Управління також має сприяти інформуванню структурних підрозділів держадміністрацій з питань охорони здоров’я та державних установ, підприємств і закладів, що належать до сфери управління МОЗ, про потребу в залученні медичних і немедичних працівників (які виявили таке бажання) в рамках проекту ПДМШ ім. Миколи Пирогова для роботи в закладах охорони здоров’я у районах проведення АТО на території Донецької та Луганської областей.

За словами Друзенка, нарешті всі юридичні пазли, потрібні для повної легалізації діяльності ПДМШ на Сході України, склалися. «Тепер у нас нарешті є як узаконений останнім МОЗівським наказом механізм відправки медиків-добровольців не просто в зону АТО, а саме в розпорядження штабу, який керує антитерористичною операцією, так і механізм офіційного залучення наших медиків до проведення АТО наказами керівника антитерористичною операцією», – каже він.

Друзенко висловив упевненість, що це відкриє ПДМШ друге дихання. «Також хочу наголосити, що це – переконливий приклад того, як слід здійснювати справжні реформи: спочатку ми експериментальним шляхом знаходимо механізм, який доводить свою ефективність, а потім узаконюємо його. Тобто торуємо стежку по цілині, а коли бачимо, що нею пішли люди, багато людей, будуємо там дорогу», – додав очільник ПДМШ.

Волонтери своєю працею змусили владу реагувати. У чиновників просто не було шансу не помітити результативну діяльність медиків-волонтерів, вважає лідер Руху «Справедливість» Валентин Наливайченко, який підтримує місію ПДМШ ім. Пирогова. Після підписання Меморандуму про стратегічну співпрацю, ротації медиків-волонтерів на схід країни проходять за підтримки Руху «Справедливість».

«Запрошувати на передову тих, хто рятує життя нашим оборонцям і мешканцям Донецької та Луганської областей в районних лікарнях та польових військових шпиталях, а потім ігнорувати їх юридично, — цинічно. Вітаю рішення в.о. міністра охорони Уляни Супрун», — наголосив Наливайченко.

Нагадаємо, що на початку листопада перший заступник керівника Антитерористичного центру при СБУ (керівник АТО) генерал-лейтенант Руслан Хомчак підписав наказ, який з боку командування АТО фактично дав зелене світло роботі медиків ПДМШ у військових частинах у зоні проведення операції.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна
Статті
Інтерв'ю
Голова Борсуківської ТГ Роман Кухарський: «Живемо… Важко, але працюємо»
20:16, 16 Квітня, 2024

Голова Борсуківської ТГ Роман Кухарський: «Живемо… Важко, але працюємо»

Блоги
Найбільше читають: