Скільки тернопільським студентам коштує сесія?

Опубліковано:
24 Травня, 2015 о 20:04

Юлій Цезар жив за законом: «Прийшов, побачив, переміг», а от тернопільські студенти живуть за принципом: «Замовив, заплатив, забув».

 Нас дуже зацікавив так званий «чорнильний бізнес», який зараз поширений, як ніколи. Розслідуючи цю тему, ми вияснили, що основною причиною появи паперової корупції є високий коефіцієнт ліні. На жаль, шановні студенти забувають, що лінивий платить двічі.

 

Написати замість студента роботу пропонують автори-виконавці чи посередники у численних  розклеєних оголошеннях, на які ми звернули увагу в багатьох куточках Тернополя та на десятках інтернет-сайтів. Ми вирішили дізнатися, наскільки продуктивним є бізнес «універсальних» людей у Тернополі напередодні сесійної пори.

 

Чужі мізки обходяться від 250 грн.

 

Дзвонимо за першим номером телефону. Представляємось студентами Тернопільського національного педагогічного університету імені В. Гнатюка. Кажемо, що нам потрібна курсова робота обсягом до 35 сторінок. Ніжний молодий жіночий голос відразу ж запитав, з якого предмету має бути робота. У відповідь ми сказали, що це дисципліна «Теорія масової комунікації». Як було зазначено, робота обійдеться в 250 гривень. При цьому висока якість – гарантована. «Ви ж розумієте, що ціни сьогодні ростуть, як на дріжджах, відповідно, ми теж їх підняли».

 

Далі беремо до рук наступне оголошення, але вже дещо ускладнюємо завдання: нам потрібна дипломна робота по міжнародній журналістиці, сторінок так на 100.

 

 «Ми все зробимо і не варто турбуватись, оскільки роботу отримаєте вже через 3 тижні. Проблем з нею не виникне», − переконано говорив чоловічий голос. Такий «диплом» нам би обійшовся зовсім «недорого» − всього лиш 1750 грн.

 

З наступною фірмою, аби переконатись у всесильності «чорнильних бізнесменів» ми домовлялися про докторську дисертацію. На жаль, виявилось, що такими роботами вона не займається.

 

Послугу з написання курсової чи іншої наукової роботи пропонують й десятки сайтів. Деякі вказують приблизні ціни, а на інших є навіть розрахунковий калькулятор вартості замовлення. Так, наприклад, можна обрати на ньому дипломну роботу. Якщо задати термін виконання 1 місяць, кількість сторінок – 100 + теоретичну частину, то ціна буде від 800 до 1730 грн. З практичною частиною – 1200-1850 грн.

 

Якщо робота потрібна терміново, швидше за все, треба буде доплатити 50% до вартості. 

Буває, що на сайтах вказують і професійний рівень виконавців, щоб було видно, що за роботу береться досвідчена людина.

 

   Як виявилось, придбати у Тернополі ІНДЗ, курсову чи навіть дипломну можна за ціною у кілька сотень і навіть тисяч гривень. Таким чином, вартість роботи залежить від рівня її складності: чим більше роботи тим вищою буде ціна.

Для студентів курсові – непотрібна формальність

 

   Після знайомства з численними продавцями, виникло бажання поспілкуватися безпосередньо з покупцями, від яких неодноразово доводилось чути про те, що вони користуються такими послугами. Оскільки студенти – народ більш відкритий, вони поділилися своїми історіями щодо замовлень ІНДЗ та курсових, проте відмовилися, щоб їхні прізвища озвучувались.

    

А Ірину Х. це питання взагалі здивувало: «Як можна купити готову роботу? А хто відповідатиме за її якість? А якщо її не оцінять, тоді що, знову ж таки шукати ще одну фірму чи, втративши надію на когось, сідати самому, але, при цьому, залишитись без грошей?».

 

   Студент-географ Юрій К. зазначив, що йому простіше купити «розум» у когось, аніж знущатись над своїм, адже навіщо сушити собі мозок різною  премудрістю, сидіти годинами в бібліотеках і не спати ночами. Тому для нього купити роботу – це найлегший та найпростіший спосіб.

 

   Але не факт, що, викладаючи свої гроші, Вам вдасться отримати високий бал. З приводу цього питання ми почули й думку  викладача Тернопільського національного педагогічного університету Олександра Вільчинського: «Така робота не може мати високої оцінки, так, десь на трієчку. Формально ніби все є, але насправді, якщо проникнути в суть написаного, то нічого конкретного, лишень загально. Краще за ці гроші купіть собі морозива».

 

   Що ж стосується покарання, то для продавців ІНДЗ, курсових, докторських та інших праць його немає. Вони не несуть ніякої відповідальності. Притягнути їх до неї можна хіба в тому разі, якщо їхні організації незареєстровані як юридичні особи.

 

Наталія Колесник, Олександра Пальчинська

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Анастасія Шмир
17:13, 15 Липня, 2024

“Хочу знайти свого чоловіка”, – дружини зниклого безвісти військового з Тернополя

Блоги

ТОП новини тернопільщини: