У церкві Святого апостола Петра в Тернополі облаштували шопку завширшки 30 метрів, – пише Укрінформ.
Про це кореспонденту Укрінформу повідомив настоятель храму отець Юстиніан.
Перегляньте також:
- «Веселі канікули з Богом» у Дністровському каньйоні: для дітей влаштували розваги
- У селі біля Тернополя затримали снайпера
«Таку велику шопку із різдвяним вертепом встановлюємо вже 12 років поспіль. Її ширина – близько 30, а висота до 20 метрів. Тішимося, що ця шопка є окрасою нашого храму, куди на молитву і оглядини такого рухомого вертепу приходять та приїжджають з інших міст сотні вірян», – сказав він.
Сама шопка має вигляд діорами, яка розташована уздовж однієї із стін церкви і аж під купол. Тут можна побачити ясла зі святим дитятком, фігури Марії, Йосипа, біблійні персонажі. Є і ціле селище на пагорбах із хатками, храмом, людьми та різними птахами й звірятами, навіть живими кроликами. Окремі елементи шопки рухомі. Це – фігурки святого Франциска, Святих Володимира, Ольги, Митрополита Андрея Шептицького і Йосипа Сліпого. Вони проходять навколо Ісуса і віддають йому поклін.
Шопку зазвичай упродовж двох тижнів готують щонайменше двадцять монахів. Усі рухомі фігурки, що вклоняються Божому дитятку, виготовляє отець Косьма.
Щороку найбільшу в Україні тернопільську шопку відвідують тисячі дорослих і дітей.