Президент України Петро Порошенко заявив, що рішення про націоналізацію “Приватбанку” пов’язане із порятунком фінустанови. Про це глава держави заявив у відеозверненні, оприлюдненому Адміністрацією Президента.
“Держава бере на себе відповідальність і гарантує клієнтам «Приватбанку» недоторканість і цілісність їхніх грошей.
Перегляньте також:
- 23 млн грн для школярів: Тернопіль забезпечить безкоштовне харчування для 1-4 класів
- В Україні на посвідченнях водія з’явився новий код: що означає
В основі нашого рішення – порятунок банку та гарантування права власності на свої фінансові ресурси для всіх, хто розмістив їх у цій установі”, – заявив Порошенко.
За словами глави держави, попередні власники і топ-менеджмент не змогли вирішити проблеми, які накопичились у банку.
“Заходів, яких протягом останніх двох років вживали приватні власники та топ-менеджери, виявилося недостатньо. Проблеми «Приватбанку» накопичувалися роками. В умовах війни та економічної кризи вони ще більше загострилися. Акціонери не знайшли ресурсів для виконання обов’язкової програми докапіталізації. А чинна бізнес-модель, очевидно, себе вичерпала.
Виникла пряма загроза як самому банку, так і всій банківській системі України. Це очевидно нам самим. І з цього приводу протягом останніх шести місяців серйозну стурбованість постійно висловлювали наші ключові фінансові партнери – Міжнародний валютний фонд, Світовий банк, Європейський банк реконструкції та розвитку та інші”, – зазначив президент.
Порошенко також наголосив, що рішення про націоналізацію “Приватбанку” підтримали колишні приватні власники структури.
“Новим власником стає держава в особі Міністерства фінансів. Щодо старих, приватних власників, то принципово важливою для нас є їхня відповідальна позиція, яка зафіксована у їхніх же листах до Уряду і Національного банку. Там чорним по білому написано, що вони визнають необхідність та доцільність екстраординарного кроку та цілком підтримують перехід «Приватбанку» у власність держави”, – сказав він.
В першу чергу новий менеджмент має подбати про безперебійне обслуговування соціально чутливих клієнтів. Маю на увазі тих, хто живе від зарплати до зарплати, хто отримує через банк пенсії, стипендії, хто переказує гроші на лікування, тощо”, – підкреслив глава держави. Перехід одного з найбільших банків України у власність держави викликав чималий резонанс серед тернополян. Ми отримали коментарі і від Тернопільського представництва банку.