Тернопільщина демонструє вдалий приклад підприємств, довкола яких будуть гуртуватися нові громади, – Гройсман

Опубліковано:
8 Грудня, 2016

Під час сьогоднішнього візиту на Тернопілля Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, разом з головою ТОДА Степаном Барною та головою Тернопільської облради Віктором Овчаруком, відвідали фруктосховище ТОВ «Україна», що розміщене у селі Скорики Підволочиського району.

Гості оглянули сучасну сортувальну лінію та морозильну камеру ТОВ «Україна», яким керує Герой України, заслужений працівник сільського господарства України Олег Крижовачук.

При цьому Володимир Гройсман відзначив високий рівень виробництва та бездоганну якість продукції.

«Саме навколо таких підприємств, яким є ТОВ «Україна» і будуть гуртуватися нові громади. Їх працівникам не потрібно їхати на заробітки за кордон, вони зберігають міцні сім’ї і працюють тут, в Україні – на Тернопільщині. Тим самим розвивають її економічний потенціал. При цьому соціально-орієнтований бізнес, прикладом якого є ТОВ «Україна» – вагоме підгрунття для розвитку краю», – зазначив Володимир Гройсман.

Прем’єр-міністр підкреслив, що Тернопілля нині є лідером у країні щодо об’єднання громад. Зокрема, в області створено 26 об’єднаних територіальних громад, ще у 10-ох вибори відбудуться 11 та 18 грудня. «Місцеві бюджети громад на Тернопільщині зросли в 9 разів. У цілому бюджет області зріс більше ніж на 50%: Це сотні мільйонів гривень, які можуть витрачати мешканці територіальних громад на свої цілі: будівництво дитячих садків, шкіл, розбудову інфраструктури. Це все тільки початок. Я би дуже хотів, щоб кожен мешканець України відчув безпосередньо на своєму житті усі переваги децентралізації», – наголосив Володимир Гройсман.

Довідка: 

ТОВ «Україна» – найбільший виробник сільськогосподарської продукції в районі та області. Створено в 1998 році на базі КСП «Україна», центральна садиба розташована у селі Скорики Підволочиського району. Товариство орендує та ефективно обробляє 14,5 тис. га ріллі.

Рослинницька галузь спеціалізується на вирощуванні зернових та технічних культур. Валовий збір зернових за 2016 рік становить 49,5 тис. тонн зерна, в тому числі озимої пшениці – 27,3 тис. га, кукурудзи на зерно – 15,2 тис. тонн, озимого ріпаку – 10,7 тис. тонн. Урожайність зернових становить 72,5 ц/га, з них: озимої пшениці – 82,5 ц/га, озимого ріпаку – 46,4 ц/га.  В господарстві посаджено 172,94 га плодоягідних насаджень, з них сади – 142,6 га. В 2016 році було зібрано 15839 цнт яблук, урожайність склала 116,8 цнт/га.

Виробництво розширюється за рахунок власних інвестицій. Підприємство має право на виробництво та реалізацію елітного насіння і садивного матеріалу. На озброєнні господарства найновітніша техніка провідних світових фірм.

Тваринницька галузь спеціалізується з виробництва та реалізації молока і м’яса У 2002 році створено племінний завод з розведення української чорно-рябої молочної породи корів. Встановлено високотехнологічне доїльне та холодильне обладнання шведської фірми «Делаваль». На сьогоднішній день утримується 1688 голів ВРХ, в тому числі – 500 голів корів. За 11 місяців 2016 року вироблено 3849 тонн молока, м’яса – 696 тонн. Надій на корову по господарству становить 7698 кг.

В галузі свинарства створено свинокомплекс потужністю на 10 тис. голів реалізації свиней в рік на якому встановлено сучасне обладнання і впроваджено європейські технології годівлі, утримання. На сьогодні свинопоголів’я становить 5698 голів і відбувається подальше нарощування поголів’я.

Модернізовано майстерню, машино-тракторний парк, офіс, піднавіси, зерносклади.

На підприємстві працює 430 осіб, середня заробітна плата за перше півріччя становила – 6000 гривень. В 2016 році виплачено 31,2 млн гривень орендної плати.

За кошти господарства проведено газифікацію в селах, що належать до товариства «Україна». В селі Скорики за ініціативи директора ТОВ «Україна» відкрито новозбудовану «школу майбутнього» – з комп’ютерними класами, мультимедійними дошками, лабораторіями, просторими спортивним та актовим залами, їдальнею, бібліотекою, медпунктом, майстернею, стадіоном із глядацькими трибунами на 600 місць, спортмайданчиком.

 

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна
Статті
Інтерв'ю
Голова Борсуківської ТГ Роман Кухарський: «Живемо… Важко, але працюємо»
20:16, 16 Квітня, 2024

Голова Борсуківської ТГ Роман Кухарський: «Живемо… Важко, але працюємо»

Блоги
Найбільше читають: