На Тернопільщині визначили 30 кандидатур на здобуття Всеукраїнської премії ім. Братів Богдана та Левка Лепких

Опубліковано:
30 Листопада, 2016

27 листопада в приміщенні Тернопільського обласного художнього музею відбулося засідання Громадської ради з питань відзначення Всеукраїнською літературно-мистецькою премією ім. Братів Богдана та Левка Лепких. Під час засідання члени Громадської ради: Богдан Мельничук, Ігор Дуда, Віктор Уніят, Михайло Андрейчин, Богдан Андрушків, Надія Білик, Надія Волинець, Степан Костюк, Іван Кузишин, Богдан Кусень, Богдан Ничик, Ярослав Омелян, Михайло Ониськів, Михайло Ратушняк, Устим Хаварівський обговорили творчі здобутки претендентів на здобуття Всеукраїнської премії ім. Братів Богдана та Левка Лепких. Громадська рада визначила 30 кандидатур, творчість котрих розглянуть у наступному турі, зокрема:  

 1. Авторський колектив науковців та педагогів (І. Бабій, Т. Вільчинська, Н. Лісняк, М. Наливайко, Н. Парасін, С. Панцьо, Н.Свистун; м. Тернопіль) – за укладання та випуск словника «Фразеологізми у творах Богдана Лепкого» (2010).
 2. Петро Арсенич (м. Івано-Франківськ) – за низку краєзнавчих робіт останніх років.
 3. Василь Бич – за ряд публікацій з історії Бережанщини.
 4. Олександр Бурміцький (м. Київ) – за значний вклад у театральне та естрадне мистецтво України.
 5. Василь Ванчура (м. Тернопіль) – за видавничу діяльність останніх років, пропаганду української книги, зокрема авторів із Тернопільщини.
 6. Роман Вархол (м. Львів) – за поетичні збірки останніх років «Край битого шляху – полин» (2012), «Пергаменту ойкуменами» (2013) та ін.
 7. Наталя Волотовська (м. Тернопіль) – за книги останніх років, зокрема роман «Рецепт на любов» (2011), “Дружина для президента, або Лілея святого Андрія” (2012) та збірки поезій.
 8. Любомира Гаврилів (м.Івано-Франківськ) – за книги останніх років.
 9. Любов Гонтарук (м. Київ) – за поетичні збірки останніх років.
 10. Володимир Каліка (м. Львів) – за поетичну збірку «Перепливу Дунай» (2012).
 11. Анатолій Колодний (м. Київ) – за низку релігієзнавчих та публіцистичних праць і громадську діяльність.
 12. Мирослав Кріль (м. Тернопіль) – за творчу діяльність останніх років, зокрема популяризацію  української музики.
 13. Тихон Лещук (м. Львів) – за цикл історичних та інших праць останніх років.
 14. Леся Любарська (м. Борщів) – за поетичні збірки останніх років, у т. ч. для дітей, волонтерську та іншу громадську діяльність.
 15. Леся Мацьків (сценічний псевдонім Горлицька; м. Бучач) – за поетичну, композиторську, педагогічну і благодійну діяльність останніх років.
 16. Народний хор ім. Івана Кобилянського; керівник – Михайло М’якуш (м. Тернопіль)  – за концертні програми останніх років, пропаганду українських народних, стрілецьких і повстанських пісень, творів Б. Лепкого, сучасних авторів.
 17. Олександр Панченко (м. Лохвиця Полтавської області) – за серію книг про уродженців Тернопільщини Мирослава Болюха, Галину Дідик, Романа Ільницького, Анатоля Камінського, Романа Колісника, Степана Кореня, Зиновія Маринюка, Романа Павлишина, Василя Томківа.
 18. о. Михайло Пастух (м. Тернопіль) – за книгу «Бог і Шевченко» (2014).
 19. о. Василь Погорецький (м. Копичинці) – за книги поезій «Розкрилля любові у часі» (2013), «На хвилях болю», «Пробудження» (обидві – 2014), прози «На роздоріжжі» (2013), «Хрест на вістрі буття» (2014), монографію «Україна і Петро Могила: історично-філософсько-релігійна інтерпретація» (2015).
 20. Людмила та Олексій Покусінські (м. Борщів – м. Рибниця, Придністров’я) – за монографію «Борщівська народна сорочка. Матеріали. Крій. Техніка шитва. Колекція Борщівського краєзнавчого музею» (2012).
 21. Олена Різник (м. Бережани) – за збірку п’єс для дітей, книгу «Легенди Бережанщини» (2014), режисерську та громадську діяльність.
 22. Михайло Рудзінський (м. Тернопіль) – за багаторічну культурно-просвітницьку діяльність, зокрема виховання творчої молоді.
 23. Богдан Савак (с. Денисів Козівського району) – за багаторічну музейну і краєзнавчу діяльність.
 24. Ярослав Стоцький (м. Тернопіль) – за монографічні видання та релігієзнавчі публікації останніх років, організаторську діяльність.
 25. Василь Титов (м. Хотин Чернівецької області) – за книгу поезій «Серцем шукаю тебе» (2015).
 26. Ігор Фарина (м. Шумськ) – за книги есеїстки «Вогнище на дощі» (2011), «Шумська мелодія» (2012), повість «Кулемет» (2016).
 27. Василь Фольварочний (м. Київ) – за роман-епопею «Симон Петлюра» у п’яти книгах (2009–2014), роман «Хрещеники Сталіна» (2012), роман-сповідь «Розчахнута душа» (2014).
 28. Іван Хабінець (м. Теребовля) – за літературну та громадську діяльність.
 29. «Червона калина», тріо бандуристок; керівник – Марія Сорока (м. Львів) – за концертні програми останніх років.
 30. Володимир Якубовський (м. Тернопіль) – за оформлення низки спектаклів у Тернопільському академічному обласному театрі актора і ляльки, у т. ч. за творами Б. Лепкого, живописні роботи останніх років, оформлення музейних експозицій, та книжок тернопільських авторів.

Будемо раді, шановні читачі, якщо ви висловите свої міркування про претендентів на Всеукраїнську премію ім. Братів Богдана і Левка Лепких та їхній доробок. Листи надсилати на адресу: м. Тернопіль, вул. Київська, 18, кв. 90, Мельничук Б. І.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна
Статті
Інтерв'ю
Макс Кідрук: “Я не песиміст, а реаліст…”
15:14, 11 Квітня, 2024

Макс Кідрук: “Я не песиміст, а реаліст…”

Блоги
Найбільше читають: