Про захист прав людини та права учасників АТО довідалися студенти Бережанського агротехнічного інституту

Опубліковано:
7 Листопада, 2016

У другій декаді жовтня 2016 року керівник Бережанського бюро правової допомоги Петро Процик та головний спеціаліст Оксана Покиньборода провели лекцію для студентів Бережанського агротехнічного інституту на тему: «Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод». Того ж дня відбувся і прийом громадян в Бережанському осередку громадської організації «Спілка бійців та волонтерів АТО “Сила України”».

Під час правоосвітнього заходу, який відбувся в приміщенні Бережанського агротехнічного інституту, студентам розповіли про основні положення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 1950 року, яка була ратифікована Україною 17 липня 1997 року.  

Читайте також

В магазині у Бережанах вкрали телефон
Пенсіонер біля лісу в Бережанах знайшов нарізну гвинтівку
Тернополянин порівняв Бережани і Флоренцію (фото)

Фахівці бюро правової допомоги повідомили студентам, що Конвенція прийнята відповідно до Загальної декларації прав людини і що вона слугує основою для Європейського суду з прав людини. Метою її прийняття, зі слів співробітників бюро, є “додержання країнами-підписантами (учасниками Ради Європи) та забезпечення на своїй території прав та основоположних свобод людини”.

Петро Процик та Оксана Покиньборода наголосили, що від самого початку діяльності Ради Європи принцип поваги прав людини став одним із наріжних каменів цієї міжнародної організації. Рада Європи забезпечує високі стандарти захисту прав людини насамперед саме завдяки дії Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Наприкінці лекції працівники Бережанського бюро правової допомоги проінформували студентів про роботу бюро, поширили серед них буклети із контактними даними, за якими можна звернутися для отримання юридичної консультації. 

Того ж дня Петро Процик провів прийом громадян в Бережанському осередку громадської організації «Спілка бійців та волонтерів АТО “Сила України”». За правовою допомогою з питань порушення прав на отримання земельної ділянки до нього звернулося два учасника АТО. Керівник Бережанського бюро роз’яснив їм основні статті Земельного кодексу України, що регламентують питання надання земельних ділянок громадянам, зокрема учасникам АТО, а також повідомив до яких органів необхідно звертатися для отримання земельної ділянки.

 

 

Довідково:

Куди звертатися учаснику АТО для отримання на безоплатній основі земельних ділянок

— для отримання ділянок із  земель комунальної власності – до сільських, селищних, міських рад;

— для отримання ділянок із земель державної власності – до районної державної адміністрації;

— для отримання земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної власності у власність або у користування для всіх потреб — до Головного управління Держгеокадастру в області, територіального органу Держгеокадастру  в районах (містах).

 

Згідно із п. 14 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» учасники бойових дій та прирівняні до них особи мають першочергове право на забезпечення жилою площею осіб, які потребують поліпшення житлових умов, та першочергове право на відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва, першочерговий ремонт житлових будинків і квартир.

 

Жителі Бережанського району, які зацікавлені в отриманні безоплатної правової допомоги, можуть звернутися до бюро правової допомоги за адресою: м. Бережани, вул. Банкова, 6, або за номером телефону: (03548) 2-39-99.

Також в області працює три місцеві центри з надання БВПД та чотирнадцять бюро правової допомоги.

За єдиним номером системи безоплатної правової допомоги в Україні 0 800 213 103 можна уточнити контакти центрів та бюро по всій території держави. А так само дізнатися про те, які є види безоплатної правової допомоги, гарантованої державою, та як її можна отримати.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна
Статті
Інтерв'ю
“Це те місце, де я повинен бути”: історія бізнесмена, який переїхав з Гонконгу до Кременця
20:11, 18 Квітня, 2024

“Це те місце, де я повинен бути”: історія бізнесмена, який переїхав з Гонконгу до Кременця

Блоги
Найбільше читають: