На офіційному відкритті арт-інсталяції «Невидимі» заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Олександр Смик розповів, що Тернопільська область займає перше місце серед жертв сучасного рабства у країні.
Перегляньте також:
- «Веселі канікули з Богом» у Дністровському каньйоні: для дітей влаштували розваги
- У селі біля Тернополя затримали снайпера
За словами Олександра Смика, виставка у Тернополі дуже доречна. За сім років існування гарячої лінії, на яку тернополяни можуть звернутися зі своїми скаргами щодо експлуатації їхньої сили закордоном, Тернопільська область посіла перше місце в Україні за кількістю постраждалих у рабстві.
– За цих сім років ми не полишаємо першості по дзвінках. Тернопілля перша область, яка завжди звертається зі скаргами на гарячу лінію. Тернопіль і Тернопілля. Тому, не випадково, що інсталяція це вся наша область. Ці маленькі фігурки це лише маленька дещиця усіх проблем, що є, – коментує Олександр Смик.
Далі заступник сказав, що, якби у країні були нормальні зарплати, людям на заробітки їхати б не довелося.
Начальник відділу боротьби зі злочинами в Тернопільській області Володимир Агєєв, розповів, що за перше півріччя 2015 року правоохоронці Тернопільщини зафіксували 16 злочинів пов’язаних з торгівлею людьми.
Максимальне покарання для торговців – 15 років.
Оксана Ботюк
фото автора