Засновник Тернополя Ян Тарновський «воскрес» в образі хіпстера

Опубліковано:
12 Жовтня, 2016

 

 

Якби засновник Тернополя Ян Амор Тарновський жив тепер, то був би правдивим хіпстером, який їздить на велосипеді або плаває на ставі в іменному човні з “кавою-з-собою”. Принаймні так вважають розробники сувенірів про Файне місто – творча команда “City Code” (у перекладі з англійської означає “код міста”). Днями у продажу стане доступною їхня перша серія подарунків на згадку “Батьки-засновники” – мабуть, перші за всю історію міста сувеніри, за які буде не соромно.

 

Один із засновників проекту "City Code" Степан Семенів родом з Івано-Франківська, три роки тому переїхав жити в Тернопіль.

Один із засновників проекту “City Code” Степан Семенів родом з Івано-Франківська, три роки тому переїхав жити в Тернопіль.

 

– Чому це Ян Тарновський пропагує нездоровий спосіб життя, мандруючи на велосипеді з люлькою? – жартома запитую в одного із засновників проекту “City Code” Степана Семеніва.

 

– Просто художник забув Тарновському намалювати на одязі кишеню, куди можна було б покласти люльку, – усміхається. – Великою проблемою наших міст є незнання власної історії. Перед тим, як розробити перший принт, ми вивчали біографічні дані про засновника Тернополя, в архівах шукали його портрети. Своїм проектом хотіли акцентувати на тому, що Ян Тарновський – не ілюзорний персонаж з минулого, а передусім звичайна людина, такий, як всі тернополяни. Вивчення минулого крізь призму сучасного – ось наш підхід.

 

Засновник Тернополя Ян-Амор Тарнавський у сучасних умовах. Автор — Theodor Brühl.
Засновник Тернополя Ян-Амор Тарнавський у сучасних умовах. Автор — Theodor Brühl.

 

Спочатку принт з Тарновським надрукують на футболках, які будуть у доступі з прийдешнього понеділка, 17 жовтня. Продаватимуть їх у кав’ярнях в Тернополі, у цілодобовому Туристично-інформаційному центрі, через групу “City Code” в Facebook. Також команда працює над розробкою свого сайту. У майбутньому “City Code” планує випустити брендові світшоти, листівки зі своїми марками, кружки, магнітики, екоторби.

 

Ян Тарновський на Тернопільському ставі в іменному човні.
Ян Тарновський на Тернопільському ставі в іменному човні.

 

Як каже Степан Семенів, проект “City Сode” орієнтований на розробку сувенірної продукції для міст України. “Почали з Тернополя та Івано-Франківська, – розповідає Степан. – Плануємо продовжити це в Львові, Ужгороді, Рівному, Чернівцях, Луцьку. Ми готові підтримувати і маленькі міста. Зокрема є домовленість із колективом проекту Transimperia, яка займається промоцією Тернопілля, з ними робитимемо серію сувенірів про міста і містечка області, втім формат поки що не відомий. Можливо, це будуть не засновники цих населених пунктів, а особи, прив’язані до них історично. Як от Пінзель в Бучачі. Як варіант, на принтах будуть його скульптури крізь призму бачення сучасників. Найважче знайти здібного художника, який зможе реалізувати ідею якісно”.

Івано-Франківськ, Станіслав - місто, яке своєю істричною назвою завдячує великому коронному гетьману Станіславу Потоцькому. Зараз місто активно розвивається, перш за все завдяки громадській взаємодії. А недавно в місті відновили колись славетний футбольний клуб "Прикарпаття". Тому Станіславу Потоцькому не сидиться вдома і він вирішив піти на футбол. Принт намалював Kirill Kirillov
Івано-Франківськ, Станіслав – місто, яке своєю істричною назвою завдячує великому коронному гетьману Станіславу Потоцькому. Недавно тут відновили колись славетний футбольний клуб “Прикарпаття”. Тому Станіславу Потоцькому не сидиться вдома і він вирішив піти на футбол.
Принт намалював Kirill Kirillov.

 

Принцип “City Code“: кожну серію принтів із кожного окремого міста малюватимуть місцеві художники.

City Code складається з геометрії вулиць міста, з його архітектури, з людей, які тут живуть, їхніх звичаїв і традицій, з історії його заснування - від перших згадок до сьогодення.
City Code складається з геометрії вулиць міста, з його архітектури, з людей, які тут живуть, їхніх звичаїв і традицій, з історії його заснування – від перших згадок до сьогодення.

 

– Багато часу пішло на вибір крою і матерії для футболок – стандартні, часто неякісні заготовки нас не влаштовували, – каже Степан Семенів. – Ми чотири рази ходили на виробництво тканин, поки знайшли те, що до душі. Футболки будуть поки що лише сірого кольору чоловічих і жіночих фасонів (жіноча лінія починатиметься з розмірів XS і до L, чоловіча з S – до XL). Перший тираж становитиме 200 футболок – по сто на Івано-Франківськ і Тернопіль. За якістю одяг відповідатиме відомим світовим брендам на кшталт “Cropp Town”, “Reporter”.

 

Орієнтовна вартість футболок 250-300 грн.

 

Ірина Юрко

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Тернопільський “водоканалівець” Любомир Калиняк: «Я дуже люблю людей і свою роботу»
21:11, 6 Травня, 2024

Тернопільський “водоканалівець” Любомир Калиняк: «Я дуже люблю людей і свою роботу»

Блоги

ТОП новини тернопільщини: