Залізнична лікарня стала яблуком розбрату між Тернопільською обласною та міською радами

Опубліковано:
22 Квітня, 2015 о 15:00

Остання збирається звертатися до суду, тому що область не виконує умов договору щодо співфінансування медзакладу. Як довго з’ясовуватимуть стосунки органи місцевого самоврядування, не відомо. А в той час виникла реальна загроза для працівників залишитися без зарплати.
Епопея з залізничною лікарнею розпочалася на початку року, коли вищі державні органи прийняли рішення передати заклади Укрзалізниці у підпорядкування органів місцевого самоврядування. Чітких інструкцій щодо фінансування закладів не було, тому майже півтора місяця лікарняні працівники сиділи без грошей. Усе начебто вирішилось у лютому 2015 року. Тернопільська міська та обласна ради підписали угоду про співфінансування установи, але і тут не пощастило. Одна зі сторін забула про свої обов’язки.

 

Залізнична лікарня обслуговує близько 14 тис. пацієнтів по всій області. З міського бюджету на фінансування закладу виділено 3,5 млн. грн. Ці кошти передбачено на обслуговування 5 тис. пацієнтів, які проживають у Тернополі.

 

– Цього року змінився механізм формування бюджету галузі охорони здоров’я.  Галузь фінансується за рахунок медичної субвенції, яка розраховується за формулою з розрахунку на одного жителя. Очікувана сума, яка мала надійти в Тернопіль на утримання закладів медицини, становить 154 млн. грн. Натомість надійшло лише 137 млн. грн. Тому одразу було зрозуміло, що бюджет галузі є дефіцитним. Кошти з медичної субвенції в першу чергу розподіляються на заробітну плату, енергоносії. На розвиток галузі, капітальні видатки, обладнання грошей, на жаль, не передбачено. Цей тягар лягає на місцевий бюджет, – розповідає Номер один начальник відділу охорони здоров’я міськради Ростислав Левчук.

 

У субвенції, яка надійшла, закладено кошти для 5 тис. населення, яке обслуговує залізнична лікарня. Ще 9 тис. населення обслуговуються у районах області. Враховуючи специфіку закладу, а саме – обслуговування залізничників та їх доступ до роботи, мережа закладів Укрзалізниці представлена в усіх районах області.

 

– При прийнятті на фінансування залізничної лікарні міська рада висловила свою стурбованість. У лютому 2015 року було укладено угоду між обласною та міською радами про співфінансування закладів. Відповідно до неї, міська рада має фінансувати тих жителів, які проживають у Тернополі. Решта – інші установи. Загалом було три варіанти фінансування. Кошти могли надійти зі стабілізаційного фонду Кабінету Міністрів. Ми звернулися з проханням компенсувати різницю, але нам відмовили. Крім того, місто звернулося до районів з проханням повернути субвенції, які надійшли їм на утримання мережі лікувальних закладів Укрзалізниці. Але останні відмовили. Заклад може фінансуватися з різних фондів обласної ради. Наразі почався новий квартал, але жодних коштів область не дала, – каже Ростислав Левчук.

 

Виходить, угода, укладена між міською та обласною радами, не виконується.

 

– Це безвідповідальне ставлення. Наявні кошти ми могли розділити на 12 місяців і профінансувати установу. Зараз у нас виникає проблема із затримкою виплати заробітної плати навіть тим працівникам, на яких були передбачені кошти. Без дофінансування з інших джерел ця заборгованість постійно зростатиме, – каже Ростислав Левчук. – Враховуючи, що 3,5 млн. грн. місто віддало залізничній лікарі, у цілому в галузі посилився дефіцит бюджету. Грошей у фонді заробітної плати вистачає лише на 11 місяців. Бракує значної суми – близько восьми мільйонів гривень.

 

Як стало відомо «Номер один», юридичний відділ міської ради приготував лист-претензію до обласної ради. В залежності від реакції останньої, буде прийнято подальші рішення. Мерія налаштована категорично. Для міста це не лише принципове питання. Мова йде про затримку виплати заробітної плати кільком сотням працівників.

 

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #бюджет, #залізничники, #лікарня, #новини тернопільщини, #новини тернополя, #тернопіль, #тернопільські новини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Історії з фронту від “князівського” воїна про піхоту, військову хитрість та полонених
22:20, 11 Липня, 2024

Історії з фронту від “князівського” воїна про піхоту, військову хитрість та полонених

Блоги

ТОП новини тернопільщини: