Захоплення бджолярством – у спадок від прадіда і діда

Опубліковано:
16 Вересня, 2015 о 18:43

Збаражчина багата не лише історією, але й цікавими та неординарними особистостями. Без сумніву, Андрій Іванів, один із них.  Андрій Богданович пасічник з 39-річним досвідом, член асоціації пасічників України.  На своїй пасіці він збудував апітерапевтичний будиночок і кабіну Райха. Ці чудернацькі на перший погляд споруди є запорукою міцного здоров’я його та усієї родини. Завдяки багаторічному захопленню бджолярством чоловік перебуває у відмінній фізичній формі з прекрасним самопочуттям та настроєм до життя.

Після 60-ти років пасічник не боїться відкривати для себе нові обрії, пробувати щось нове. Чотири роки тому пенсіонер вперше став на лижі і самотужки здійснив 5 спусків. Не залишається осторонь і від проблем насущних, разом із колегами-пасічниками вони неодноразово передавали мед українським захисникам в зону АТО, не забудуть бджолярі про хлопців і цього року.Дитяче хобі стало його бізнесом. Чоловік утримує пасіку із 45 вуликів на хуторі Ліски поблизу Нижчих Луб’янок. Це батьківщина його дружини, сам Андрій Богданович родом із Бережанського краю, з села Лісники, 28 років він пропрацював у лісовому господарстві області. Розповідаючи про свій шлюб, чоловік жартує, що так, напевно, захотіла доля щоб ліс зійшовся з лісом. Він повідає, що на обійсті тестя до 1947 –го року була діюча криївка, про існування якої ніхто не знав. Жінчині батьки жили заможно, бо багато працювали, мали велике господарство за це радянська влада обізвала їх куркулями. Уся родина (тестів рідний брат, прадід і прабабуся), що проживала на цьому подвір’ї, була вивезена до Сибіру, через те, що тестева рідна сестра Марія була в УПА. А тестя, ветерана та інваліда війни, Степана Луковича Смітюха через сестру упівку, усе життя переслідували кагебісти.

Захоплення бджолярством Андрій Богданович отримав у спадок від прадіда і діда. Ще прадід Іван утримував пасіку із 150-ти вуликів. Згодом бджолярем став його дід Ілько, від якого вже він перейняв любов та замилування цими Божими комахами. Андрій Іванів пригадує, як ще школярем, під час літніх канікул, які проводив у селі, вони разом з дідом Ільком вивозили вулики в поля. Запам’яталося, що дідові вулики називалися «слов’яни», зараз таких немає стверджує він. Порівнюючи їх із теперішніми українськими вуликами, Андрій Богданович зауважує, що старі були дуже незручними у використанні, відкривалася лише бічна стінка, і щоб переглянути рамки, потрібно було їх усі по одній витягувати.

Пасічник настільки закоханий у бджолярство, що може 24години поспіль розповідати про цих маленьких трудівниць. Заходячи на пасіку Андрій Іванів втрачає відчуття часу і забуває про все на світі, навіть попоїсти, настільки спілкування з цими роботящими створіннями захоплює усе його єство. -Якби ми у всьому брали приклад з бджіл, особливо в працездатності, відтворенні та в санітарії, то люди побудували б ідеальне суспільство, – переконаний він.

Пасічник розповів про тонкощі утримання та життєдіяльності Божих комашок. – Найраціональніше – каже він – коли відстань до пожитку становить від 1 км до 2,5 км. Бджола може летіти за нектаром і до 6 кілометрів, коли безвихідь, але втрачається її продуктивність. Мої цього року літали на поле соняшнику (300 га), відстань до якого 2км200 метрів. – Хоч рік був важкий, старався зібрати по максимуму, маю цього року 4 види меду.

Про його смачний і головне натуральний мед знають далеко за межами хутора, і району. Реалізовує чоловік свою цілющу медоносну продукцію і у Львові, і в Трускавці, і в рідних Бережанах. Пасічник має постійних клієнтів, які чекають саме на його мед. Цього року пасічник накачав лише 8 бідонів меду, (для порівняння минулого року 25), але все одно каже він мушу виконати обіцяне людям і привезти постійним покупцям свого меду. Андрій Іванів б’є на сполох, адже бджільництво в Україні так занедбано, що коли терміново на законодавчому рівні не прийняти відповідний закон, то воно загине, констатує невтішний факт пасічник. Як приклад вдумливого і стратегічного підходу до бджільництва, чоловік розказує про закордонний досвід, зокрема у США, де на державному рівні захищають пасічників. – Там пасічники мають основний прибуток не від меду, а від того, що вивозять вулики на запилення. Пасічники укладають договори із фермерами на запилення рослин. Це взаємовигідна справа, адже після запилення бджолами медоносних культур врожайність підвищується на 50 відсотків. За одну бджолосім’ю в сезон цвітіння фермери платять пасічнику від 120 до 170 доларів. А в нас скільки б ти не викачував з тієї бджолосім’ї меду все одно стільки не отримаєш.

Розповів пасічник і про головні причини, що згубно впливають на бджоли. Це зокрема застосування несертифікованих препаратів для захисту рослин. Мобільний зв’язок шкодить бджолам, вони втрачають орієнтацію. Негативно впливає на бджіл клімат, коли аномальна спека, відбувається перегрів гнізда, висихає нектар, бджолам, щоб не загинути самим, доводиться жертвувати молодняком, щоб за сприятливих умов відновити популяцію. Продаж фальсифікованих препаратів для обробітку від різних хвороб. Найпоширеніша хвороба – це кліщ варроа. Вперше про нього стало відомо в 1920-их роках в Америці, потім він був завезений на Далекий Схід, в Україну в 60-их роках його завезли люди, які поверталися із заслання.

– Це така зараза, менша за макове зернятко, він висмокчує з матки гемолімфу-кров і бджола гине, – Андрій Богданович. Через фальсифіковану партію препарату для обробітку вуликів найбільшого ворога бджіл, від кліща варроа, – цієї зими у Андрія Іваніва загинуло 50 бджолосімей, із 69-ти вижило лише 19. Чоловік викликав комісію зі Збаража і Тернополя, проводив експертизу у Львові в науково-дослідному інституті, де його здогад повністю підтвердили. Більше того, пасічник спілкувався із директором фірми-виробника, яка підтвердила, що дійсно у них немає сертифіката відповідності, бо його виготовлення дуже дороговартісне. Чоловік вбачає в масовій загибелі бджіл диверсію проти держави, адже усім відомо, наскільки незамінна бджола у запиленні рослин і підвищенні врожайності. В цьому він ще більше переконався, коли йому зателефонував директор інституту бджільництва Олександр Галактюк і розповів про масову загибель бджіл по всій Україні. Відновити бджолине господарство допомогли друзі-пасічники, а також Андрій Іванів власноруч піймав чужі рої.

 

АПІТЕРАПЕВТИЧНИЙ БУДИНОЧОК ЛІКУЄ БІОПОЛЕМ БДЖІЛ

 

Андрій Богданович розповідає, що перед тим як будувати апітерапевтичний будиночок він багато читав та вивчав досвід інших пасічників. Конструкцію свого будиночку, він перейняв від івано-франківських пасічників. При будівництві використовував лише натуральні матеріали: дубові стовпи та лаги від старої хати, балки з ясена і сосни. Допомагав будувати будиночок приятель, з яким разом качають мед, а сам каркас виготовив брат, накриття – сусід-столяр. Зверху будиночок обшитий фальцованими дошками, а всередині – вагонкою з липи і частково з горіха. Всередині знаходиться три лежанки. В перспективі бджоляр хоче збудувати на пасіці ще два одномісних будиночки, а також сауну та барбекю, щоб був повноцінний відпочинковий комплекс, еко-садибу, де можна було б приймати відпочивальників. Досі за користування апітерапевтичним будиночком Андрій Іванів плати не брав. Сам будиночок знаходиться на вуликах. Дощечки на лежанках не суцільні, між ними зроблені 3,5- міліметрові проміжки для того, щоб через них добре циркулювало повітря, насичене ароматами життєдіяльності бджіл та їхньою потужною енергетикою, але щоб сама бджола не змогла пролізти. Найзапашніше у будиночку в травні – червні – липні, коли відбувається масове цвітіння медоносів. Наприкінці літа пахне лише прополісом. Бджолосім’я випромінює надпотужне біополе, яке на клітинному рівні подібне до біополя людини, завдяки чому і відбувається лікувальний ефект.

Найефективніше лежати на голих дерев’яних лежаках, але через те, що на твердому спати некомфортно, – усміхається Андрій Богданович, пасічник підстиляє матрасики, які використовує для утеплення вуликів на зиму.

– Бджолине біополе так тебе гріє, що не можеш влежати, приятеля боліла спина, він полежав в будиночку 5 ночей і забув про свою недугу. Один сеанс має тривати хоча б 3 години.
Пасічник переконує, що сеанси в апітерапевтичному будиночку допомагають від невралгії, позбутися болей в хребті, особливо помічні при розсіяному склерозі, запальних процесах, при цукровому діабеті. – Онкохворим небажано приймати лікування на лежанках, каже Андрій Іванів, – але не через те, що бджоли їм не допомагають, а тому, що онкологія дуже згубно діє на комах.

КАБІНА РАЙХА ЛІКУЄ КОСМІЧНОЮ ЕНЕРГІЄЮ ОРГОН

Кабіна Райха – це деревяний ящик всередині щільно оббитий бляхою.  Андрій Богданович розповів, що  ідея створити кабіну для оздоровлення належить австрійському лікарю родом з Галичини, випускнику Віденського університету, громадянину США Вільгельму Райху. Його метод оздоровлення отримав назву оргонна терапія.  Райх стверджував, що лікувальна космічна енергія (оргон) акумулюється в металевій частині кабіни і входить у тіло людини. Водночас метал кабіни ізолює хворого від впливів різних шкідливих факторів, у тому числі радіохвиль, електричних, телевізійних та інших. Таким чином кабіна вирівнює біополе людини, стимулює організм мобілізувати внутрішні резерви на боротьбу з недугою, підвищує захисні сили, зміцнює імунітет. У середині XX століття за допомогою своєї кабіни він успішно лікував хворих на анемію, артрит, бронхіт, виразкову хворобу шлунково-кишкового тракту тощо. Райх стверджував, що за три-шість тижнів періодичних сеансів (перебування в кабіні) можна вилікувати більшість відомих хвороб. З часом було встановлено, що в кабіні Райха добре піддаються лікуванню також гіпертонічна хвороба, ожиріння, болі в суглобах і кістках, головні болі, розлади обміну речовин, ниркові та серцево-судинні захворювання, імпотенція, дочасне старіння, хронічна слабкість та багато інших хвороб. Нині послідовники Райха продовжують дослідження і підтверджують цілющі властивості кабіни. Але досі, незважаючи на простоту конструкції кабіни, вчені не можуть точно пояснити її лікувальну здатність.  Люди, які застосовували на собі Райх-терапію, говорять про загальне оздоровлення і омолодження організму. За спеціальною схемою розповідає Андрій Іванів, залежно від дня народження людини, вираховується, коли їй треба лікуватися. Потрібно прийняти хоча б 10 сеансів лікування. Перший курс – навесні другий – восени. Лікувальні властивості кабіни Райха пасічник випробував на собі і надзвичайно задоволений результатом, тепер радить зробити таку “кабіну здоров’я” усім.

Бджільництво то така наука, що скільки б ти ним не займався, завжди відкриваєш щось нове. Андрій Богданович розповів, як на днях відкрив для себе чудодійні властивості ліків на основі екскрементів воскової молі.

– Ліки із личинок-хробачків воскової молі роблю вже пару років. Споживаю його сам, даю родичам, друзям. Це єдині ліки, які розчиняють туберкульозні палички, таким чином лікує передтуберкульозний стан і туберкульоз. Унікальність воскової молі в тому, що це єдина комаха, здатна перетравлювати віск. Екскременти, що вона виділяє, харчуючись воском, надзвичайно корисні, їх намочують в 70-ти процентному спирті, настоюють і потім вживають. Настоянка воскової молі корисна при цукровому діабеті, для стабілізації тиску, допомагає краще переносити магнітні бурі.

Бджолярство – то родинна справа, Андрій Іванів планує передати свої знання та прищепити любов до бджіл своїм внукам Максимкові та Матвійкові, оскільки син має алергію на бджоли. Бджоляр із 39-річним досвідом ще довго не хотів випускати нас зі своєї затишної пасіки, адже говорити про бджоли він може безконечно довго. Користуючись нагодою, Андрій Богданович закликає усіх, хто дбає про власне здоров’я і майбутнє своїх нащадків, долучатися до великої родини пасічників. Адже бджоли дарують не лише фізичне довголіття, а й духовне задоволення.

 

Наталка ПАРОВА

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Яросла Лемішка: “На сцені Тернопільської обласної філармонії – вперше прем’єра мюзиклу”
21:19, 18 Червня, 2024

Яросла Лемішка: “На сцені Тернопільської обласної філармонії – вперше прем’єра мюзиклу”

Блоги

ТОП новини тернопільщини: