Як оскаржити бездіяльність державного реєстратора

Опубліковано:
5 Жовтня, 2016

01 січня 2016 року набули чинності нові редакції Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» та Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», якими запроваджено процедуру адміністративного оскарження рішень, дій або бездіяльності державного реєстратора до Міністерства юстиції України та його територіальних органів.

Порядок оскарження рішень, дій або бездіяльності у сфері державної реєстрації бізнесу передбачено статтею 34 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» та у сфері державної реєстрації речових прав передбачено статтею 37 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

У зв’язку з цим, Міністерством юстиції України та Головним територіальним управлінням юстиції у Тернопільській області створені комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації.

 

До повноважень Міністерства юстиції України належить розгляд скарг:
1. У сфері реєстрації бізнесу:
– на проведені державним реєстратором реєстраційні дії (крім випадків, якщо такі реєстраційні дії проведено на підставі рішення суду);
– на рішення, дії або бездіяльність територіальних органів Міністерства юстиції України.
2. У сфері реєстрації речових прав:
– на рішення державного реєстратора про державну реєстрацію прав (крім випадків, коли таке право набуто на підставі рішення суду, а також коли щодо нерухомого майна наявний судовий спір)
– на рішення, дії або бездіяльність територіальних органів Міністерства юстиції України.

 

Територіальний орган Міністерства юстиції України розглядає скарги:
1. У сфері реєстрації бізнесу:
– на рішення (крім рішення, згідно з яким проведено реєстраційну дію), дії або бездіяльність державного реєстратора;
– на дії або бездіяльність суб’єктів державної реєстрації.
2. У сфері реєстрації речових прав:
– на рішення (крім рішення про державну реєстрацію прав), дії або бездіяльність державного реєстратора;
– на дії або бездіяльність суб’єктів державної реєстрації прав.

 

Оскаржити рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора, суб’єкта державної реєстрації прав до Міністерства юстиції України та його територіальних органів юстиції можна протягом 30 календарних дів з дня прийняття рішення, що оскаржується, або з дня, коли особа дізналася чи могла дізнатися про порушення її прав відповідною дією чи бездіяльністю.

Рішення, дії або бездіяльність територіальних органів Міністерства юстиції України можуть бути оскаржені до Міністерства юстиції України протягом 15 календарних днів з дня прийняття рішення, що оскаржується, або з дня, коли особа дізналася чи могла дізнатися про порушення її прав відповідною дією чи бездіяльністю.

У разі якщо розгляд та вирішення скарги потребують перевірки діяльності державного реєстратора, суб’єкта державної реєстрації прав, а також залучення скаржника чи інших осіб, Міністерство юстиції України та його територіальні органи можуть подовжити строки розгляду та вирішення скарги, повідомивши про це скаржника. При цьому загальний строк розгляду та вирішення скарги не може перевищувати 45 календарних днів.

Крім того, днем подання скарги вважається день її фактичного отримання Міністерством юстиції України або його територіальними органами юстиції, а в разі надсилання скарги поштою – дата отримання відділенням поштового зв’язку від скаржника поштового відправлення із скаргою, яка зазначена відділенням поштового зв’язку в повідомленні про вручення поштового відправлення або на конверті.

У разі якщо останній день строку подання скарг припадає на вихідний або святковий день, останнім днем строку вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Тернопільський “водоканалівець” Любомир Калиняк: «Я дуже люблю людей і свою роботу»
21:11, 6 Травня, 2024

Тернопільський “водоканалівець” Любомир Калиняк: «Я дуже люблю людей і свою роботу»

Блоги

ТОП новини тернопільщини: