Вдалось вирішити міжконфесійний конфлікт у селі Катеринівка Кременецького району

Опубліковано:
24 Вересня, 2015 о 17:44

Частина парафіян храму святого Георгія Переможця, що у селі Катеринівка Кременецького району, виявила бажання зареєструвати статут в новій редакції. Це передбачає зміну конфесійної приналежності, тобто перехід від УПЦ до УПЦ КП.

«У своїй діяльності  облдержадміністрація вживає усі передбачені діючим законодавством заходи для утвердження міжконфесійної злагоди, релігійної толерантності та забезпечення прав і законних інтересів релігійних організацій в області, – наголосив голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна. Ми спільно з керівництвом району детально вивчали дану ситуацію. Також проводили зустрічі з громадою, під час яких намагались знайти компроміс. Позиція керівництва області наступна – усі християни, незалежно від конфесійної приналежності, повинні мати рівні права. Для вирішення конфліктної ситуації, яка склалась у селі Катеринівка, ми запропонували запровадження почерговості проведення богослужінь релігійними громадами УПЦ КП та УПЦ у єдиному в селі храмі». 

Розпорядженням голови облдержадміністрації «Про визначення порядку користування церквою Георгія Переможця с.Катеринівка  Кременецького району і майном, яке в ній знаходиться»  храм передано в рівне і почергове користування громад УПЦ і УПЦ КП, та зобов’язано районну державну адміністрацію укласти з кожною з громад окремі договори.

 

«Керівництву району вдалось вирішити конфлікт, договори підписали обидві релігійні громади, – додав Степан Барна. –   Я закликаю парафіян проявляти взаємоповагу один до одного і не допускати конфліктів, які є особливо  недоречними у час боротьби за цілісність та незалежність України».

 

Довідково:

17 червня 2015 року в обласну державну адміністрацію звернулася релігійна громада   УПЦ  с. Катеринівка Кременецького району про реєстрацію статуту в новій редакції релігійної громади «Парафія Святого Георгія Побідоносця». Нова редакція статуту передбачала зміну конфесійної приналежності громади, тобто переходу від УПЦ до УПЦ КП.

 

Департаментом культури, релігій та національностей облдержадміністрації було підготовлено запити до Кременецької райдержадміністрації та сільської  ради з проханням детально вивчити релігійну ситуацію у селі та надіслати вмотивований висновок. Згідно пункту 4 статті 14  Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» розгляд було продовжено до трьохмісячного терміну.

 

Також до облдержадміністрації надійшло відповідне звернення від релігійної громади УПЦ с.Катеринівка з проханням не реєструвати статут громади в новій редакції, де передбачена зміна юрисдикції, так як певна кількість членів громади не бажає змінювати конфесійну приналежність. Обласною і районною державними адміністраціями, спільно із сільською радою детально вивчалася ситуація. Сільська рада забезпечувала діалог між жителями села, представниками різних релігійних конфесій, щодо пошуку компромісного варіанту вирішення конфліктної ситуації, зокрема, запропоновано, а частиною громади, що є прихильниками УПЦ КП підтримано  запровадження почерговості богослужінь в храмі, котрим користувалася частина громади що залишились прихильниками УПЦ.

 

3 і 10 серпня з ініціативи голови обласної державної адміністрації в приміщенні Кременецької райдержадміністрації відбулася зустріч між релігійними громадами УПЦ та УПЦ КП села Катеринівка, представниками єпархіальних управлінь, сільського голови, правоохоронних органів. В ході діалогу обговорювалися варіанти вирішення конфліктної ситуації, зокрема прихильники УПЦ КП висловлювали пропозицію щодо запровадження почерговості богослужінь у єдиному в селі храмі, проте конкретних рішень прийнято не було через безкомпромісну позицію представників УПЦ. 

 

Врахувавши позицію сільської ради, Кременецької районної державної адміністрації, заяву частини громади що є прихильниками УПЦ КП, обласною державною адміністрацією 2 вересня видано розпорядження голови про реєстрацію статуту релігійної громади УПЦ КП с.Катеринівка як новоутвореної.

 

Відповідно до вимог ст.17 Закону України  «Про свободу совісті та релігійні організації» «…культова будівлі і майно, що є державною власністю, можуть передаватися у почергове користування двом або більше релігійним громадам за їх взаємною згодою. За відсутності такої згоди державний орган визначає порядок користування культовою будівлею і майном шляхом укладення з кожною громадою окремого договору …».

7 вересня цього року розпорядженням голови облдержадміністрації «Про визначення порядку користування церквою Георгія Переможця с.Катеринівка  Кременецького району і майном, яке в ній знаходиться»  храм передано в рівне і почергове користування громад УПЦ і УПЦ КП, та зобов’язано районну державну адміністрацію укласти з кожною з громад окремі договори.

 

10 вересня громадою УПЦ КП укладено договір, а громада УПЦ відмовилась.

 

13 і 20 вересня представники УПЦ КП проводили Богослужіння біля храму, тому, що прихильники УПЦ не допускали їх до церкви.

 

21 вересня, близько 16.00 год. представники УПЦ КП увійшли в храм. Згодом до храму прибули представники УПЦ із прихильниками що не є жителями села та зробили спробу витіснити представників УПЦ КП з храму. Працівники правоохоронних органів забезпечували охорону громадського порядку. Після переговорів, що відбулись за участю сільського голови та голови райдержадміністрації прихильники УПЦ покинули територію храму.

 

22 вересня в приміщенні Кременецької райдержадміністрації відбулася зустріч між представниками релігійних громад УПЦ і УПЦ КП с.Катеринівка,  після її завершення громада УПЦ підписала договір про порядок користування храмом, що передбачає запровадження почерговості.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Максим Черкашин
23:03, 20 Червня, 2024

Як громадські організації впливають на розвиток міст і сіл Тернопільщини

Блоги

ТОП новини тернопільщини: