В Тернополі відбувся пост-реліз Громадський форум “Стеж за грошима”

Опубліковано:
7 Вересня, 2015

У четвер 3 вересня о 14.00 год. у конференц-залі Coworking-open office EVOLUTION відбувся громадський форум “Стеж за грошима”, ініціаторами та організаторами якого стали представники Громадського руху “ЧЕСНО” і ГО “Активна громада”. Мета форуму – привернути увагу громади до проблеми проведення чесних та прозорих місцевих виборів. Участь взяли журналісти, громадські активісти та представники громадських організацій “Об’єднання “Самопоміч”, “Центр Антикорупції”, політичної партії “Батьківщина”.

 “Лише завдяки прозорості фінансування політичних партій можна знищити корупцію. Депутати, зазвичай, звітують про свою діяльність лише один раз за рік та ще й за 5 днів до початку виборів”, розповів Іван Омелян, координатор Громадського руху “ЧЕСНО” у Тернопільській області.

 

Аналітик Громадського руху “ЧЕСНО” Остап Кучма розповів про законопроект, за яким задля встановлення прозорості політичних партій, варто надати їм державне фінансування. “Ним передбачена заборона на внески від державних компаній та фірм, які виграли тендер. У той же час, кожна політична партія отримуватиме однакову кількість коштів, що зрівняє шанси між усіма”, – зазначив Остап. “Це не лише не дасть змогу “замилювати” очі виборцям великою кількістю реклами, а й приверне увагу людей до конкретних обіцянок.”

 

Організатори форуму протягом однієї доби спромоглися зібрати 382 підписи для подання петиції, за якою громадяни вимагають від кандидатів у мери та обласну раду до 1-го жовтня 2015 р. оприлюднити декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2014 рік та до 20-го жовтня 2015 р. подати повний детальний фінансовий звіт про витрати на виборчу кампанію. Також вони запропонували політикам підписати Декларацію відповідальності, яка включає два попередні пункти і зобов’язання у разі проходження до складу міської ради голосувати тільки особисто, бути присутнім не менш, ніж на 76% загальної кількості засідань міської ради та відповідних комісій за кожен звітний рік, щоквартально публічно звітувати перед громадою.

 

Наступним слово отримав представник ГО “Обєднання “Самопоміч” Назар Зелінка, який висловив свою підтримку ініціативи щодо прозорості політичних партій. Він запевнив, що їхнє об’єднання не буде проти усіх перерахованих вимог щодо прозорості та нагадав про їхню підтримку та участь у розробці і голосуванні за законопроект про державне фінансування політичних партій. Андрій Артемович, голова міської організації партії “Батьківщина” був радий, що існують люди, які виховують політичну культуру у виборців. “Непрозорість породжує недовіру до представників органів влади”, – додав він. “А закон зрівняє спроби усіх донести свою думку до виборців”. Надія Копилець, представник громадської організації “Центр Антикорупції” наголосила на тому, що люди бояться проявляти свою активну позицію та виявляти корупційні справи, жертвами яких вони стають. У той же час, Надія не змогла дати остаточної відповіді щодо того, чи буде їхня організація підтримувати певного кандидата на виборах.

 

Активісти Громадського руху “ЧЕСНО” сподіваються, що кожен кандидат на посади депутатів обласної ради чи мерів підпишуть Декларації відповідальності і виконуватимуть поставлені вимоги. Вони також запевнили, що продовжуватимуть свою роботу у напрямку висвітлення декларацій кандидатів, що допоможе людям краще розумітися у політичному середовищі свого міста і обирати чесних та прозорих представників у владу.

 

Контакти:

Іван Омелян, координатор Громадського руху “ЧЕСНО” у Тернопільській області

(098) 376 58 83

omeljanivan@gmail.com

 

Інформаційна довідка:

Кампанія  “Стеж  за  грошима”  втілюється  за  координації Громадського руху ЧЕСНО та CentreUA, спільно з ГО «Інститут  “Республіка” і ГО «Активна громада»  у  партнерстві  з  Національним  Демократичним  Інститутом Міжнародних Відносин за фінансової підтримки Агентства США  з міжнародного розвитку (USAID) та Чорноморського фонду регіонального співробітництва.  

У кампанії  беруть участь 25 міст практично з усіх регіонів України, серед яких Київ, Івано-Франківськ, Львів, Чернівці,  Тернопіль,  Хмельницький,  Луцьк,  Ужгород,  Суми,  Чернігів,  Ніжин,  Житомир, Харків, Одеса, Херсон, Запоріжжя, Дніпропетровськ, Добропілля (Донецька обл.), Черкаси, Кіровоград, Комсомольськ  (Полтавська  обл.),  Вінниця,  Жмеринка  (Вінницька  обл.), Тарасівка, Богуслав (Київська обл.).

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Василь Тракало
09:43, 6 Червня, 2024

До професійного свята. Інтерв’ю з головою Тернопільської обласної організації НСЖУ Василем Тракалом

Блоги

ТОП новини тернопільщини: