У Вінниці показали тернополянам, що можна зробити із радянським літаком
- Опубліковано: Новини Тернопілля
- —
- 13 Жовтня, 2016 о 19:43
12.08.2026
21:08:28
У Вінниці демонтували старий літак «МіГ-15». Щоправда забрали його з постаменту на деякий час, оскільки пам’ятку будуть реставрувати на Вінницькому авіазаводі. Згідно з ідеєю архітекторів, після реконструкції замість радянських червоних зірок на крилах та фюзеляжі «МіГ-15» мають з’явитися український тризуб та знаки української авіації, – пише Доба.
Цікаво, що під час демонтажу побачили, що тризуб вже колись красувався на пам’ятнику, але був замальований поверх комуністичною зіркою.
Тим часом у Тернополі і досі не вирішили, що робити із аналогічним літаком на “Східному”. За рішенням виконкому пам’ятник мають демонтувати, а замість нього встановити щось інше. Наразі оголосили конкурс на кращий проект.
Частина жителів міста проти такого рішення і вже вдруге зібрали 300 голосів під петицією стосовно того, щоб літак залишався на своєму місці і був реставрований.


11:43, 7 Серпня, 2026
06:13, 7 Серпня, 2026
21:02, 3 Серпня, 2026