Команда студентів Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського під час VI Всеукраїнського чемпіонату бригад екстреної медичної допомоги «Слобожанські медичні ралі», який відбувся поблизу Харкова 25-27 травня цього року, стала кращою в Україні. У загальному підсумку майбутні медики з Тернополя вибороли перше місце.

 Честь університету і міста відстоювали студентка четвертого курсу медичного факультету Богдана Перевізник (лікар), студент третього курсу медичного факультету Денис Кошарський (фельдшер), студентка другого курсу медичного факультету –Анастасія Гудима (фельдшер), студент третього курсу медичного факультету – Ігор Бигар (водій).

 

«Змагання розпочалися зі вступної конференції щодо надання екстреної медичної допомоги в умовах надзвичайних та конфліктних ситуацій, під час якої виступали провідні фахівці і експерти у цій галузі. Ми мали можливість взяти участь у практичних майстер-класах, зокрема «Огляд стандартів серцево-легеневої реанімації», «Зупинка критичної кровотечі, тампонування і бандажування ран», «Медичне сортування». Останній майстер-клас провів завідувач кафедри медицини катастроф і військової медицини, професор Арсен Гудима. Його поради і настанови були корисними для всіх учасників, адже згодом ми всі проходили конкурсне завдання, де було багато потерпілих», – розповіла Богдана Перевізник.

 

Загалом в чемпіонаті взяла участь 31 команда, серед яких були фахівці з Литви та дві студентські бригади – ТДМУ і збірна студентів-медиків Харкова.

 

Усі змагання і конкурси мали практично-орієнтований характер, тому потрібно було здобуті знання швидко застосовувати під час надання допомоги. «Наприклад, у нас була ситуація, коли викликали бригаду «швидкої» до чотирирічної дитини. Після проведення первинного і вторинного обстеження та спілкування з батьками нам вдалося діагностувати черепно-мозкову травму. Також потрібно було вміти надати допомогу хворим зі значними травмами, переломами. Окрім того, рятували потерпілих у ДТП, здійснювали серцево-легеневу реанімацію, маніпуляції. В рамках змагань відбувся конкурс на виконання  практичних навичок, в якому потрібно було інтубувати дитину до одного року, підключити систему, визначити площу опіків і об’єм інфузійної терапії при цих ураженнях. Також ми виконували тестові завдання, які були окремо розроблені для лікаря, фельдшера і водія. Були завдання з нічними виїздами», – додала Богдана. 

 

Дуже важливим та відповідальним був конкурс з масовим ураженням і великою кількістю постраждалих. Він є обов’язковим під час таких змагань, адже бригади швидкої допомоги повинні вміти чітко диференціювати потерпілих, визначати пріоритети, кому насамперед потрібно надавати допомогу, а хто може зачекати. Серед трьох бригад екстреної допомоги, які прибували на місце ДТП, потрібно було визначити координатора. Під час участі нашої команди у цьому етапі змагань координатором обрали Богдану Перевізник. Водії трьох бригад спостерігали за людьми в «зеленій» зоні, тобто за тими, хто найменші постраждав, а також займалися паркуванням машин. Кожна бригада визначила відповідального за сортування потерпілих. Решта займалися наданням допомоги. Загалом кожна команда пройшла 8 конкурсних завдань.

 

«Чесно кажучи, ми не думали, що переможемо. Оскільки було 29 професійних команд. Ми просто ретельно готувалися, підтягнули ті напрямки, в яких були менш підготовлені, адже не всі з нас уже вивчали педіатрію та інше. До речі, ми закупили дитячі манжетки для вимірювання артеріального тиску, кафедра медицини катастроф і військової медицини придбала дитячу дошку», – зазначилаБогдана Перевізник.

 

Цього року судді визначали переможців у загальному підсумку, серед професіоналів і студентів. Наша команда здобула перше місце серед студентських команд, а також в загальному заліку посіла першу сходинку, випередивши професійну команду екстреної допомоги з Тернополя на 3 бали. Серед професіоналів перемогу отримала бригада екстреної допомоги Тернополя. У чемпіонаті команда ТДМУ виступала під номером 12 (подаємо таблицю з результатами змагань нижче).

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Лікар-гінеколог Катерина Бригадир: “Турбота про своє здоров’я – це найкращий прояв любові до себе”
20:12, 21 Червня, 2024

Лікар-гінеколог Катерина Бригадир: “Турбота про своє здоров’я – це найкращий прояв любові до себе”

Блоги

ТОП новини тернопільщини: