Відділ охорони здоров’я виконкому Тернопільської міської ради видав наказ про порядок діяльності благодійних організацій у лікувально-профілактичних закладах міста. Цей документ зобов’яже головних лікарів внести поправки у договори з благодійними фондами, які діють на їх території.

 

Зокрема, наказом начальник відділу охорони здоров’я Ростислав Левчук зобов’язує головних лікарів щомісяця звітувати громадськості міста про використання благодійних пожертв, які поступають на рахунки закладу. А щокварталу у відділ будуть подавати звіти про використання таких коштів і матеріальної допомоги.

 

Крім того, на території лікарень будуть розміщувати інформаційні стенди і плакати про права пацієнтів, про винятково добровільні пожертви у фонди.

 

Окремим пунктом іде заборона працівникам лікарні збирати благодійну допомогу у робочий час.

 

— Цікаво, що у тернопільських лікарнях, на відміну від медзакладів у багатьох інших містах, уже підписані договори з благодійними фондами, які регулювали їх співпрацю, — додає Володимир Шевченко, регіональний координатор програми протидії поборам за безкоштовну медицину і представник Уповноваженого з питань прав людини. — Проте лікарі відповідно до пунктів наказу перезаключать ці угоди. Таким чином прозорість благодійних внесків і звітність буде встановлена для обох сторін. Мешканці Тернополя бачитимуть як витрачають їхні благодійні пожертви. Це важливий крок для побудови якісної та підзвітної людям медицини.

 

Довідка: «Протидія поборам за безкоштовні медичні послуги» — програма, яку реалізовують експерти Інституту аналітики та адвокації у різних областях України. Основна мета — «опрозорення» та нормативне врегулювання співпраці благодійних фондів та лікувальних закладів. Минулого року команді «побороборців» вдалось запровадити механізми підзвітної діяльності у Луцьку, Вінниці, Черкасах, Чернігові, ще раніше у Полтаві. Вже сьогодні місцеві громади цих міст бачать скільки коштів збирається фондами та куди і скільки коштів витрачається лікарнями, адже останні публічно та відкрито звітуються. Слід зауважити, що до ініціативи сьогодні приєдналось понад 18 громадських організацій з абсолютно різних регіонів країни. До кінця 2016 планують запровадити таку практику у Тернополі, Сумах, Миколаєві та Житомирі.

 

Катерина Кролевська
Прес-секретар «Інституту аналітики та адвокації»
 

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Тернопільський “водоканалівець” Любомир Калиняк: «Я дуже люблю людей і свою роботу»
21:11, 6 Травня, 2024

Тернопільський “водоканалівець” Любомир Калиняк: «Я дуже люблю людей і свою роботу»

Блоги

ТОП новини тернопільщини: