Степан Барна: «Реформу децентралізації влади в Україні підтримує Європейський союз»

Опубліковано:
16 Вересня, 2015 о 12:13

Орієнтири функціонування новостворених об’єднаних територіальних громад в області обговорили під час засідання Ради регіонального розвитку, яке 15 вересня провів голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна.

 На Тернопільщині – найбільша кількість новостворених громад, які беруть участь у місцевих виборах. Як наголосив очільник області, проведення виборів в області стане прикладом для інших регіонів.

 

 

«Децентралізація передбачає передачу основних повноважень та ресурсів на рівень органів місцевого самоврядування, а не областей, – зауважив Степан Барна. – Проекти децентралізації готовий фінансувати ЄС у випадку ефективного проведення реформи. Зокрема, Україна може отримати 90 млн євро на реалізацію даних проектів. Реформування проводиться на основі досвіду європейських країн. Це ініціатива Європейського союзу, органів центральної влади, місцевого керівництва, цю ініціативу підтримали наші краяни. Ми маємо найбільшу кількість новостворених громад в Україні, у яких відбудуться місцеві вибори – це 26 громад, де люди об’єднались добровільно та свідомо».

 

Як додав заступник голови – керівник апарату ОДА Віктор Шумада, стимули для функціонування громад – значні. Це отримання 60% податку на доходи фізичних осіб, отримання громадами базової дотації, освітньої та медичної субвенцій, а також коштів із фонду регіонального розвитку на об’єкти інфраструктури.

 

 

«Основу для формування громад поклали зміни до бюджетного кодексу, прийняті ще у 2014 році. Вже тоді Тернопіль отримав додаткові кошти на об’єкти інфраструктури – це 250 млн грн, – зазначив Віктор Шумада. – Після проведення реформи територіальній громаді залишатимуть податок на доходи фізичних осіб, , як це і відбувається у великих населених пунктах. Також підтримка на виконання функцій буде направлена у вигляді базової дотації. Відповідно до потреб громади розподілятимуть субвенції по освіті та медицині. На місцях самі визначатимуть, скільки закладів освіти та охорони здоров’я їм потрібно,  ніхто заклади закривати у примусовому порядку не буде. Також кошти виділятимуть на об’єкти інфраструктури, відтак, населені пункти будуть відроджуватись індивідуально. Загалом, до кінця року за рахунок цих коштів, а це передбачених 98 млн грн, в області планують завершити 39 проектів. Це 9 проектів в галузі освіти, 3 – в галузі охорони здоров’я, 3 – у сфері культури, 2 – у галузі соціального захисту, 1 – у галузі спорту, 4 – з енергозбереження у сфері теплопостачання (реконструкція котелень з встановленням котлів на альтернативному виді палива), 2 – паливних у закладі соціального захисту, 15 – у житлово-комунальному господарстві. Ми маємо змогу випередити зміни в країні, показавши ефективний приклад змін на місцях».

 

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Лікар-гінеколог Катерина Бригадир: “Турбота про своє здоров’я – це найкращий прояв любові до себе”
20:12, 21 Червня, 2024

Лікар-гінеколог Катерина Бригадир: “Турбота про своє здоров’я – це найкращий прояв любові до себе”

Блоги

ТОП новини тернопільщини: