Стефоці Терещук два рочки і сім місяців. Від народження дівчинка хворіє важкою недугою. Лікарі встановили їй діагноз – епілептична епілептична прогресуюча енцефалопатія з частими судомами, затримкою психо-мовного розвитку, правобічним геміпарезом на фоні вродженої вади головного мозку  та синдром Леннокса-Гасто.

 У Стефанії постійно стаються сильні приступи. Чим більше проходить часу – тим більше недуга позначається на її здоров’ю та розвитку. Дівчинка не говорить, не працює права рука і останнім часом не може нормально ставати на праву ніжку, бо її вивертає.  Мама Стефочки – Оксана каже, що до всього можна звикнути, але бачити як страждає рідна дитина – це те, до чого ніколи не звикнеш, серце стискається від болю і тоді доводиться повністю жертвувати собою, змінювати своє життя і думати тільки про те, як лікувати донечку.

 

Тернопільські медики проводили курс лікування, але позитивних результатів практично немає. Якщо спочатку якісь ліки і допомагають – то з часом організм дитини до них звикає і доводиться шукати інші – сильніші препарати. Дівчинку уже возили на лікування до Львова, Ужгорода, Мукачево, оглядали і допомагали їй у Києві в «Охматдиті», якийсь період після цього Стефанії було легше, але потім недуга знову давала про себе знати. Судоми у дівчинки, бувало, траплялися кожних 5-10 хвилин. Мати розповідає, що у такі дні, наче весь світ зупиняється і сім’я живе тільки тим, щоб допомогти маленькій і зупинити приступи.

 

Бувало, що за один місяць Стефочка тричі лежала в реанімації, а після того дуже довго відходила від фізичного виснаження. Мати розповідає, що наразі її мета – навіть не повністю вилікувати донечку, а хоча б домогтися, аби хворобу можна було контролювати. Проблема в тому, що українські лікарі кажуть, що пухлини у голові дівчинки не бачать і не знають, де криється причина хвороби, а відповідно і не знають як правильно подолати цю недугу.

 

То ж лікувати в Україні Стефанію далі сенсу немає, тут уже спробувати практично все. Тому єдине, що залишається – везти її у закордонні клініки. Медики Турції згодилися взятися за здоров’я дівчинки, але це дороговартісний процес. На діагностику, проживання та ліки на перший час – треба 12 тисяч доларів. А якщо буде необхідне хірургічне втручання, то на операцію, ймовірно, потрібна буде ще більша сума. Зібрати такі гроші самі батьки не в змозі, адже і так, щодня на медикаменти тратять дуже багато. Тому батьки просять усіх людей не бути байдужими і допомогти дівчинці хоча б частково одужати.

 

Кожен може від чогось, навіть мінімального, відмовитися заради того, щоб підтримати Стефочку. Ця дитина дуже мила, грайлива, комунікабельна, позитивна і усміхнена. Вона хоче бути такою ж, як і усі діти, бігати по вулиці, гратися з однолітками і розмовляти з оточуючими. Та поки що це їй не доступно. Але кожна гривня може допомогти цій сонячній дівчинці змінити її життя. ЩАСЛИВЕ ДИТИНСТВО СТЕФОЧКИ – У ВАШИХ РУКАХ!

 

Кошти можна надсилати на рахунок українську біржу благодійності: https://ubb.org.ua/uk/project/1674/#tabs-1, а також на рахунок матері: 

Р/р 29244825509100

МФО: 305299

ЄДРПОУ: 14360570

Для поповнення картки 4149497810276453 Терещук Оксани Іванівни, 2812405663

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Василь Тракало
09:43, 6 Червня, 2024

До професійного свята. Інтерв’ю з головою Тернопільської обласної організації НСЖУ Василем Тракалом

Блоги

ТОП новини тернопільщини: