Можливість формування загальної великої міжрегіональної інформаційної медіаплатформи із залученням представників всіх обласних телерадіокомпаній (ОДТРК) обговорювали 7 жовтня на черговому засіданні робочої групи із розробки стратегії створення Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ).
Про це інформує прес-служба Державного комітету тебебачення і радіомовлення
Перегляньте також:
- Паралімпіада-2024: Україна завершила з 82 медалями і п’ятою позицією в загальному заліку
- “Думав про друзів більше, ніж про себе”: у Тернополі попрощалися із Героєм Миколою Погорілим
«Суспільне мовлення дає величезні можливості для всіх регіональних телерадіокомпаній, які задіяні в процесі створення нового формату українського телебачення. Вони всі рівнозначні та рівноправні. І якщо ми разом сформуємо нову інформаційну службу, нею будуть користуватися всі ОДТРК без виключення. Тобто, вони всі матимуть спільний доступ до системи виробництва новин – відео, текстів та звуку», – зазначив генеральний директор НТКУ Зураб Аласанія.
Представники НТКУ, Національної радіокомпанії України (НРКУ), ДТРК «Культура», Держкомтелерадіо, Київської державної регіональної телерадіокомпанії, Української студії телевізійних фільмів «Укртелефільм», Інституту Медіа Права та Громадського радіо обговорили перспективу створення робочої групи з технічної взаємодії, яка повинна сформувати нову інформаційну службу. Через skype-зв’язок до обговорення приєдналися представники Вінницької, Чернівецької, Харківської, Запорізької, Рівненської, Івано-Франківської ОДТРК, Криворізької та Новгород-Сіверської РДТРК.
Учасники засідання дійшли висновку, що до складу цієї нової робочої групи мають увійти представники всіх структур майбутньої НСТУ, як НТКУ, НРКУ, ДТРК «Культура», так і кожної з ОДТРК. А саме – експерти з новин, з технічної частини (адже кожна обласна телерадіокомпанія має власні технічні можливості, які відрізняються від інших), а також спеціалісти, які володіють інформацією про архівні бази, що є в кожній ОДТРК.
«Наявність такої великої кількості представництв в кожному регіоні дозволяє створити величезну інформаційну службу, аналогів якої досі в нашій країні не було. Таким чином, всі ОДТРК матимуть корпункти в кожній з областей і загальний доступ до системи виробництва новин. Це дає можливість переглядати та використовувати матеріали своїх колег», – пояснив технічний директор НТКУ Юрій Бойчук.
oda.te.gov.ua