На брифінгу – про реалії ринку праці Тернопілля

Опубліковано:
12 Вересня, 2015 о 17:12

У Будинку праці, що в м. Тернополі, відбувся брифінг першого заступника директора Тернопільського обласного центру зайнятості Олександри Островської за підсумками роботи служби зайнятості регіону упродовж січня-серпня 2015 року.

 «За станом на 1 вересня 2015 року актуальними були 2355 вакансій. На одне вільне робоче місце в середньому по області претендувало 4 безробітних, проте у Козівському – 17, Зборівському та Шумському районних центрах зайнятості – 14, – повідомила журналістам пані Олександра. – За сприяння центрів зайнятості Тернопільщини від початку року працевлаштовано 15739 осіб, з них 300 безробітних започаткували власну справу. З компенсацією роботодавцям витрат єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працевлаштовано 337 осіб зі статусом безробітного. До участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру залучено 3777 осіб, з них, після завершення цих робіт, понад 1 тис. працевлаштовано на постійні місця праці. Майже 3,3 тис безробітних проходили професійне навчання або підвищували свою кваліфікацію за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Після закінчення навчання 87,3% працевлаштовано. Для підтримання конкурентоспроможності на ринку праці осіб старших 45 років видано ваучери на навчання 44 особам».

 

Мова йшла також про те, що послугами служби зайнятості скористалися 440 внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованих територій та районів проведення АТО. Працевлаштовано 171 особу, з них 7 – шляхом виплати одноразової допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності. 24 переселенці проходили професійне навчання, 32 – брали участь в громадських та інших роботах тимчасового характеру. Для 83 безробітних з числа вимушених переселенців продовжується пошук роботи.

 

«До центрів зайнятості Тернопільщини у пошуку роботи звернулося 184 демобілізованих військовослужбовця-учасника АТО. 37-ми – вдалося знайти місця праці, з них 19 – отримали одноразову допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності. 24 колишніх воїна проходили професійне навчання, 4-х залучено до тимчасової зайнятості. За станом на 01.09.2015 року на обліку перебуває 138 осіб, яким ще здійснюється підбір роботи», – поінформувала перший заступник директора ОЦЗ.

 

Представники ЗМІ дізналися про те, що за станом на 1 вересня 2015 року на обліку в центрах зайнятості перебувало 10213 безробітних, яким здійснюється пошук місць праці. Серед них 61,8% – жінки; 41,9% – молодь віком до 35 років; 49% – жителі сільської місцевості; 42,4% – робітники; 41,6% – службовці, 39,1% – особи, які мають додаткові гарантії щодо сприяння у працевлаштуванні. Допомогу по безробіттю за станом на 1 вересня ц.р. отримували 8399 безробітних (82,2% від їх загальної чисельності). Середній розмір цієї допомоги становив 1088,8 грн.

 

«Звичайно ж політичні та соціально-економічні процеси, які відбуваються в державі, впливають і на ринок праці Тернопільської області. Характерними тенденціями залишаються: зменшення попиту на робочу силу, скорочення середньооблікової кількості штатних працівників, зростання рівня безробіття, наявність заборгованості з виплати заробітної плати, зменшення кількості роботодавців, які інформують службу зайнятості про вакансії, недостатня кількість вільних робочих місць і вакантних посад з гідними умовами та зарплатою, – зазначила Олександра Зіновіївна. – Проте, фахівці служби зайнятості докладають усіх зусиль, аби роботодавці знайшли потрібних працівників, а ті, хто шукає роботу – прийнятні місця праці».

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Василь Тракало
09:43, 6 Червня, 2024

До професійного свята. Інтерв’ю з головою Тернопільської обласної організації НСЖУ Василем Тракалом

Блоги

ТОП новини тернопільщини: