Ганна Степанівна Якубік із села Ішків Козівського району вже не один місяць оббиває пороги різних інстанцій у пошуках справедливості. У лютому жінка поховала сина Ростислава та досі не має документів про те, що він загинув у зоні АТО. Спершу збирала сина на війну, а тепер збирає документи, аби це підтвердити.
Перегляньте також:
- «Веселі канікули з Богом» у Дністровському каньйоні: для дітей влаштували розваги
- У селі біля Тернополя затримали снайпера
– Комбат «Айдару» Сергій Мельничук приїхав по нього і забрав на війну, – розповідає жінка. – Він поїхав на фронт, а вже за кілька днів він загинув. Ми забирали його тіло з Києва. Що точно трапилося з моєю дитиною ніхто мені не розповів. Зараз мені не дають жодних довідок. Дали лишень подяку за сина. Але чому досі немає жодного підтвердження, що мій син перебував у зоні АТО.
Жінка у розпачі – Сергій Мельничук, який обіцяв дати документальне підтвердження, що її син воював у «Айдарі» не відповідає на телефонні дзвінки. І обласна адміністрація, і військкомат на прохання матері повідомили, що Рослислав Якубік «у списках особового складу військової частини не значився, у розпорядженні командира військової частини не перебував, інформація про нього відсутня»
– Він пішов сам, його не треба було кликати, – додає жінка. – Він поїхав захищати Україну. А як тепер це підтвердити. Я втратила дитину, мені дуже важко. Я навіть не маю грошей, щоб поставити йому пам’ятник. Я інвалід 2-ї групи, мені непросто щоразу їхати в Тернопіль і ходити по кабінетах, але я буду шукати правду. Голова Тернопільської ОДА Степан Барна дав мені подяку як матері добровольця Якубіка Ростислава, який загинув під час виконання бойових завдань щодо захисту територіальної цілісності держави. Чому ж я не можу отримати офіційні документи про це?
Ганна Степанівна сподівається, що її почують і визнають сина Героєм, адже він їхав захищати Україну, вірить, що влада не залишить напризволяще двох її внуків, які втратили батька .
Директор департаменту соціального захисту ОДА Вадим Боярський розповідає, що адміністрація та обласний військовий комісаріат зверталися до Міністерства оборони України по цьому питанні. Ростислав Якубік був добровольцем і, на жаль, у батальоні «Айдар» немає підтверджуючих документів щодо проходження ним служби у цьому батальйоні, -каже він.
– Ганні Степанівні вже надавались допомоги із місцевих бюджетів, але допомога із державного бюджету значно більша (609 тисяч гривень), але, на жаль, на сьогоднішній немає документів для встановлення статусу учасника АТО.