Леся Романчук: «Жінки в політиці – нормальне і добре явище»

Опубліковано:
26 Серпня, 2015 о 07:18

Раніше побутувала думка, що жінка повинна бути берегинею домашнього вогнища, пильнувати господарство і виховувати дітей. Про кар’єру, суспільну значимість та інше ніхто й не говорив. На сьогоднішній день ця тенденція відходить у забуття:  жінки керують державами, стають успішними політиками.

 Напередодні місцевих виборів доцент  і письменниця і член Партії  «Солідарність – Блок Петра Порошенка» Леся Романчук  говорила про жінок-політиків в ефірі телеканалу ІНТБ.

– Я не вважаю, що політика – це більш серйозна справа… Дуже серйозна справа – це народжувати і виховувати українців. Але в кожної жінки життя складається по своєму: одна має вдале сімейне життя, а є інші жінки – котрі, окрім сім’ї, потребують самореалізації. Такі, що мають особливі знання, освіту, ідеї.

– Жінка може стати сильним конкурентом для чоловіка?

– Вона не просто може, а стає… В нас чимало таких жінок. Є безліч галузей, де зовсім не важливо чоловік ти чи жінка. Сюди належать політика, економіка, медицина, освіта  і безліч інших. Не належить до того носити мішки, копати рови, прокладати рельси….

– Можна сказати, що навіть в дома жінка займається політикою власної родини.

– Звичайно, вона задає курс: там, де чоловік би рубав з плеча, жінка залагоджує питання переговорами. Вона має різні шляхи вирішення питань. Це абсолютно нормальне і добре явище, коли жінки і чоловіки приймають участь в різних галузях на рівноправних конкурентних засадах.

– Цього року  30% осіб протилежної статі мають висуватись на виборах від політичних сил? Цього замало чи достатньо?

– Виходячи з ситуації, слід було запровадити саме такий бар’єр,бо, інколи, дай чоловікам волю, то вони не будуть допускати жінок в жодну сферу діяльності.  Так, як жінка проводить свою родину і вміє зробити з нічого все, не зуміє чоловік. Водночас, є такі місця, де чоловіків мало, а жінок значно більше. Цей закон повинен такі речі регулювати.

– Закон досконалий на Вашу думку?

– Як лікар не буду робити висновків про юридичні речі. Звичайно, все «гладенько» буває завжди  тільки на папері. Будемо відвертими, що мажоритарна система в Україні не спрацьовувала. Коли є партійна система люди краще орієнтуються в напрямах. Досконалих законів не буває, тому все перевіримо на практиці.

– Кажуть, що добра і мяка людина не завжди професійний політик.

– Добра людина – не професія, від політика необхідні дві речі: бути чесним і розуміти основні засади, чим їй доведеться займатись. В мене є подруга, яка 12 років була депутатом трьох скликань Верховної Ради, за освітою філолог, працювала журналістом, створила «Народний Рух» на Луганщині. Коли пройшла вперше в парламент сказала: «Я розумію, що я нічого не можу і не вмію», бо звикла все робити на відмінно. І через це вона здобула другу освіту – юридичну, тож і очолювала комітет по питаннях гендерної політики.

– Скоро ми будемо святкувати 24-ту річницю Незалежності України. Що здобули за цей період? Як рухатись далі?

– Ми можемо пишатись своїм народом і тим, що роблять люди самі від себе. Ми навчилися не чекати коли згори скажуть, що треба діяти – робимо кроки самі, навіть наперекір будь-яким наказам. Це визнав світ і я думаю, що за цим наше майбутнє. Люди повинні об’єднуватись не на основі політичних партій, а довкола міста, в якому живемо, країни, яку намагаємось зробити прекраснішою, навколо Господа, який запровадив життя таким, яким воно має бути. Україна за 24 роки зробила багато кроків на рівні народу, а тепер є надія, що ці люди з рівня простих громадян, мають шанс проявити себе, заблистіти найкращими сторонами, як камінці, що винесло море на берег. Щоб їх огранила мудра рука і з тих камінців складались наступні цифри річниць Незалежності України.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Лікар-гінеколог Катерина Бригадир: “Турбота про своє здоров’я – це найкращий прояв любові до себе”
20:12, 21 Червня, 2024

Лікар-гінеколог Катерина Бригадир: “Турбота про своє здоров’я – це найкращий прояв любові до себе”

Блоги

ТОП новини тернопільщини: