Куди заведуть "Самопоміч" розбірки Садового та Гопко

Опубліковано:
21 Липня, 2015

Голосування Ганни Гопко за “особливий статус Донбасу” Андрій Садовий хоче використати, щоб спекатися набридлого йому першого обличчя партії.

 

Керівництво фракції “Самопоміч” вирішило піти на несподіванно жорсткий крок, відкликавши Ганну Гопко з посади голови парламентського комітету у закордонних справах через те, що вона в четвер єдина з усієї фракції підтримала проект нової Конституції. Загалом, таке рішення було б більш притаманним “радикалам” Ляшка, аніж партії рафінованих лібералів. У минулому скликанні так жорстко карали, мабуть, лише “тушок”, так що проступок Гопко з голосуванням у Садового, виходить, прирівняли мало не як до втечі з партії.   

Варто зазначити, що Гопко – не рядовий член фракції. Минулого року лідер партії Андрій Садовий під час парламентської кампанії отримав серйозні проблеми з наповненням списку: людей довелося брати звідусіль, де тільки можна. Зокрема, з організації “Реанімаційний пакет реформ”. У результаті, з огляду на те, що сам Садовий в Раду не пішов, перше місце у списку дісталося головному “реаніматору” Гопко. Але це зовсім не означає, що мер Львова довіряв їй і вирішив віддати фракцію. Навпаки: Гопко відправили займатися міжнародними зв’язками у комітет, а фракцію очолив особисто близька Садовому людина – Олег Березюк. Зараз історія з відкликанням з комітету підтвердило недовіру до Гопко.

 

Як показує практика, подібні голосування у розріз з думкою більшості частіше всього ігнорується керівництвом. Максимум – проводиться виховна робота, і на цьому все закінчується. Наприклад, у “Блоці Петра Порошенка”, де абсолютна більшість депутатів підтримала зміни до Конституції, чомусь не стали тюкати того ж Миколу Томенка, який утримався в своєму рішенні. Якщо Садовий позиціонує себе як демократ, то такі речі не припустимі. У таких важливих голосуваннях, як зміни до Конституції, мова йде про принципи та сумління кожного окремого нардепа і тиснути на нього таким чином – безглуздно і неправильно. Але чомусь львівські ліберали – іншої думки…  

 

У будь-якому разі, зараз для Гопко склалася дуже неприємна  ситуація. І багато від того, як вона поведе себе. Піти на відкрите протистояння – це означає програти. Попри певну популярність Гопко, рейтинг Садового перебити неможливо. Виступити проти і піти з фракції взагалі означає стати Анатолієм Гриценком або Тарасом Чорноволом у минулих каденціях  – себто одинаком, який попри власну активність навряд чи виб’ється в люди. Політика – командний спорт. Хоча тут є варіанти, можливо, на Гопко буде попит у деяких груп в парламенті, наприклад, той же Лещенко вже цілком справедливо накинувся на “Самопоміч” і назвава її “радянською”. Інший шлях – Ганна Гопко вирішить цілковито вибачитися, покаятися, відкликати голос і попросити залишити її в комітеті. . Але віриться у це з трудом: не дозволять її амбіції та гордість. Обидва шляхи влаштують Садового, покаже хто в домі господар і відсуне на другий план Гопко.

 

Тому найбільш ймовірним виглядає серединний шлях: Гопко просто може змиритися з рішенням про позбавлення її крісла голови комітету, мовляв, це рішення фракції. Але при цьому настоювати на своєму: проголосувала, бо сказала совість. І погодитися на те, щоб працювати у “Самопомочі” далі. Це на деякий час потушить емоції. Але не вирішить проблеми недовіри Садового до Гопко, заклавши міну уповільненої дії, яка може вибухнути у “Самопомочі” в будь-яку хвилину.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Мистецька освіта в школі: як працює експериментальний заклад у Тернополі
21:19, 27 Травня, 2024

Мистецька освіта в школі: як працює експериментальний заклад у Тернополі

Блоги

ТОП новини тернопільщини: