Кременець – у списку легендарних місць України

Опубліковано:
11 Липня, 2015 о 16:08

Замок на горі Бона у Кременці на Тернопіллі потрапив у 20-ку найбільш цікавих і легендарних місць країни. У рейтингу він посів 16-е місце.

 Провінційно гарний Кременець тулиться до підніжжя гори Бони. Спокій міста стереже з майже 400-метрової висоти замок королеви Бони.

 

Скільки дивного і недоброго говорили колись про цю володарку Польщі! Начебто прагнула королева-італійка вічної юності, а що пластичної хірургії в ті часи не було, то використовувала кров невинних дівчат.

А легенда про міст з волосся, яким королева добиралася у замок? А переказ, що переховується Бона в криниці підземного палацу і на Великдень виходить з підземелля, тримаючи у роті золоті ключі від таємничої скарбниці, повної золота? Історики ж стверджують, що Бона ніколи не була у Кременці, хоча й володіла ним понад 20 років.

Легенди легендами, а замок багато чим зобов’язаний дружині короля Сигізмунда І. 1536 року подарував він їй Кременець і околиці, а вона укріпила замкові стіни, вежі, казарми та порохівні. Управляючи краєм через своїх старост, Бона запровадила систему грошових і натуральних податків, стягувала з народу із жорстокістю чужоземки. Від’їжджаючи в Італію по смерті чоловіка, вона вивезла з Кременця 70 возів різного добра. Згодом навіть іспанський король позичав у неї гроші.

Зараз Замкова гора — туристичний об’єкт Кременецького ДІАЗу. Готична арка брами веде до замкового подвір’я. Ліворуч колись була криниця, вибита в скелі у 1530-х роках. Це звідси з’являється Бона з ключами у роті, це тут треба шукати заховані скарби.

у 2004 році місцевий школяр змайстрував прилад для пошуку захованих на горі таємниць. Прилад спрацював, та не скарби знайшов хлопець, а німецькі снаряди часів Другої світової. Зі «скарбом» довелося розбиратися саперам.

 

А Бона? А що Бона — у Великдень вона знову буде шукати, кому передати підземні багатства.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Лікар-гінеколог Катерина Бригадир: “Турбота про своє здоров’я – це найкращий прояв любові до себе”
20:12, 21 Червня, 2024

Лікар-гінеколог Катерина Бригадир: “Турбота про своє здоров’я – це найкращий прояв любові до себе”

Блоги

ТОП новини тернопільщини: