Компанії «Креатор-Буд» — 10! Крилаті мрії директора Ігоря Гуди

Опубліковано:
4 Травня, 2016 о 15:23

Будівельній компанії “Креатор-Буд” — 10 років! За цей час вона виросла з невеличкого підприємства в одного з лідерів своєї галузі у Західній Україні.

 



Візитка

Ігор Богданович Гуда народився 3 березня 1980 р. у м. Збараж. У сім років переїхав з сім’єю до Тернополя, де закінчив гімназію №1. До 21 року професійно займався футболом, виступав за команду майстрів “Волинь” (Луцьк). 10 років тому створив будівельну компанію “Креатор-Буд”, яка під його керівництвом здобула загальне визнання і широку відомість на Тернопіллі і за межами області. Має три вищі освіти. Благодійник і меценат. Одружений. Разом з дружиною Наталею виховує двох синів.

 

Житлові комплекси “Арго” та “Садове місто”, будинок “Butterfly”, елітний будинок та “Парковий комплекс” на проспекті Бандери — ці ошатні, стильні будинки від “Креатор-Буду” легко впізнати в Тернополі з-поміж інших. У загальну картину забудови нашого міста вони вносять європейські нотки. Власне, високих європейських стандартів “Креатор-Буд” дотримується не тільки у зовнішньому вигляді будинків. Нині житло, збудоване колективом “Креатор-Буд” (а це, до речі, понад 500 кращих кваліфікованих спеціалістів) — це сучасні багатоповерхівки з високими теплоізоляційними характеристиками, спроектовані під індивідуальне опалення та обладнані швидкісними, безпечними й комфортними ліфтами. Важливим показником надійності підприємства є й те, що за час своєї роботи, незважаючи на кризи, колектив не “заморозив” жодного об’єкта: усі житлові будинки та інші будівельні об’єкти були збудовані та здані в експлуатацію у запланований термін. Більше того, “Креатор-Буд” зумів вийти на будівельні ринки далеко за межі Тернополя! Як це вдалося? Секретами успіху ділиться директор будівельної компанії “Креатор-Буд” Ігор Гуда.

 

— За 10 років “Креатор-Буд” став лідером на будівельному ринку Тернопілля і одним серед лідерів Західної України. Як за такий короткий час вам це вдалося?

 

— 10 років тому, коли ми починали фактично з нуля, основною метою у нас було — завжди самовдосконалюватися, тобто кожен наш наступний проект повинен був бути кращим за попередні. Крім того, ми сформували колектив однодумців-фахівців, який може виконувати складні технічні завдання та пристосовуватися до ринку. Мабуть, і криза пішла нам на користь, тому що в цей період ми були гнучкою структурою, тоді як багато будівельних компаній, які мали кредити та інші зобов’язання, не змогли впоратися з ними, тож ринок дещо звільнився. Відповідно, ми могли більше розширити свої можливості. Саме тому “Креатор-Буд” нині на тому місці, на якому є.

 

— Як взагалі до вас прийшла ідея зайнятися будівельним бізнесом?

 

— У школі я мріяв стати професійним футболістом. Так сталося, що у 21 рік через травму із професійного спорту довелося піти. Почав займатися бізнесом. Перші кроки — фарбувальна станція авто, виробництво дверей тощо, але це все було недовго. У 22 роки одружився, у 23 в мене народилася перша дитина, а коли народжуються діти, ти вже по-іншому дивишся на світ, стаєш значно відповідальнішим. Мені важко сказати, як і коли саме я відчув, що це моє, але фактично у 25 років зайнявся будівельним бізнесом. Мені було простіше ще й тому, що мої батьки — будівельники.

 

— У вас також будівельна освіта?

 

— Фахову освіту отримував уже після того, як розпочав бізнес. До того здобув юридичну освіту у Волинському державному університеті. Коли почав займатися бізнесом, довелося вникати у підприємницьку діяльність. Закінчив ТНЕУ за спеціальністю “облік та аудит”, а згодом вступив до Львівського політехнічного інституту на факультет цивільного та промислового будівництва. Ці три освіти дають можливість ширше дивитися на багато речей.

 

— Ще повернемось до футболу: травма була така серйозна, що не могли далі грати?

 

— Довелося завершити, бо справді не міг відновитися. У такому віці вже розумієш: якщо ти ставиш перед собою високу ціль, але вже її не досягнеш, то краще піти. Тобто немає мотивації, немає сенсу далі працювати. А я з самого дитинства був максималістом: або — максимум, або — нічого. Спорт — це свого роду гартування. Спортивне життя коротке, та у ньому треба встигнути проявити свій характер. Те ж проектується на бізнес.

 

— Який об’єкт ви збудували у Тернополі першим?

 

— На Лисенка, 9. Ми придбали його на аукціоні, це був рекламно-виробничий комбінат, який ми переробили і збудували житловий будинок.

 

— Стиль будинків від “Креатор-Буду” вирізняється на загальному фоні нашого міста довершеністю, привабливістю, архітектурою. Це ваша “фішка”?

 

— До архітектури ми завжди підходили відповідально, шукаємо такі архітектурні стилі, які були б неповторними у нашому місті і прикрашали його. І нині над цим працюємо. Незабаром приступимо до будівництва так званого 6-го мікрорайону площею 12 га — це у напрямку аеропорту зліва. Ми його назвали Варшавський мікрорайон, бо буде нагадувати стиль будинків у Варшаві і суттєво відрізнятиметься від тих, що є наразі у Тернополі.

 

— Але ж архітектурна досконалість потребує більших затрат. У той же час, як ми знаємо, ціни на житло від “Креатор-Буду” не вищі, ніж у інших. Чим ви керуєтеся?

 

— Треба дивитися у перспективу. Будувати просто і легко  — це не для нас, бо завтра прийдуть інші, які запропонують щось цікавіше і можуть потіснити нас. Тобто, треба дивитися в перспективу. Нехай це буде дорожче, але це бонус у майбутнє. Не треба підходити до цього питання корисливо: менше вкласти і більше заробити. Звичайно, заробляти гроші потрібно, бо інакше нема змісту працювати, але водночас не можна забувати, що будівельник, як художник, — залишає за собою слід навіки. І хочеться зробити так, щоб той наш “слід” прикрашав наше місто, вносив свої архітектурні нотки, свій стиль.

 

— Сьогодні відбувається тотальне зубожіння народу, зменшується кількість населення, а в той же час, зокрема, в Тернополі, дуже багато будується… Чи не станеться так, що ця будівельна піраміда зупиниться або навіть обвалиться?

 

— Якщо будується — це добре, адже розвивається держава. Будівництво — основний локомотив, що тягне за собою державу. Чому нині так багато будується? Пояснення просте. У Західній Україні дуже багато заробітчан. Найперше, що вони хочуть купити, — житло для своєї родини. Щоб придбати житло за кордоном, їм грошей не вистачає, а тут, удома, ціни у валюті суттєво зменшилися. Нині за 15 тисяч євро уже можна придбати однокімнатну квартиру. Раніше квадратний метр житла у Тернополі коштував 800 і навіть тисячу доларів, нині — в середньому 400, тобто ціна впала удвічі і навіть більше. Тому нині ця галузь розвивається, але не за рахунок держави,  а за рахунок заробітчан. Крім того, у нас дуже багато застарілого радянського житлового фонду, який має першим рухнути, як мені здається. У Тернополі це передусім цілі мікрорайони панельних будинків, термін експлуатації яких 50-60 років, і він уже на завершенні. А там сьогодні живуть тисячі людей, які хочуть продати своє житло і купити нове.

 

— А що з тими будинками буде далі?

 

— Гадаю, держава буде мати серйозну проблему. Нині про це не говорять, бо у нас ні про що не говорять, аж поки щось не станеться. Очевидно, недалекий той час, коли доведеться запроваджувати якусь спеціальну програму і переселяти людей.

 

“Я з самого дитинства був максималістом: або — максимум, або — нічого”

 

— Минуло лише 10 років, а “Креатор-Буду” стало вже тісно в межах Тернополя…

 

— Так. По-перше, ми розуміємо, що потрібно підтримувати баланс усіх будівельних компаній на ринку, а по-друге, нам завжди хотілося розвиватися далі, будувати в інших областях та країнах, і ми це вже робимо. Два роки тому ми вийшли на Львів, де розпочали будівництво об’єкта “Квіти Львова”. Його унікальність у тому, що нині це перший такий великий об’єкт у Львові — з власною інфраструктурою, соціальними об’єктами, зонами відпочинку… Досі таких комплексів там не будували. Розпочинаємо будівництво також у Києві, де у нас два житлові проекти, і у столиці Польщі — Варшаві, де працюємо, як підрядники, на будівництві житла.

 

“Нам завжди хотілося розвиватися далі, будувати в інших областях та країнах, і ми це вже робимо”

 

— Ви казали, що завжди ставите перед собою високі цілі, багато з яких уже, власне, досягли. А чи є у вас заповітна мрія?

 

— Звичайно, така мрія є, але на те вона і мрія, що розголошувати публічно про неї не хочеться. Мрія, мета обов’язково повинні бути.

 

У мене є мета, що стосується будівництва, є — що стосується родини, сім’ї. Скажімо, разом з дружиною Наталею добре виховувати своїх синів — 13-річного Владислава і 11-річного Андрія. Прагну їм дати від себе максимум. Найголовніше — освіту і духовність, адже без духовності все інше нічого не варте. Не вірю, що батьки можуть зробити щасливими дітей, давши їм гроші, статки. Це все минуще, діти мають йти своїм шляхом, а батьки повинні їх спрямувати.

 

Словом, мрії мають бути, і мріяти завжди треба багато, бо без мрії — як без крил. А чим більша мрія — тим цікавіше жити і досягати її.  Але не слід забувати, що мрії збуваються за умови, якщо вони покладені на повсякденну рутинну роботу.

 

В основі діяльності — благодійність та відповідальність

“Креатор-Буд” — соціально відповідальна компанія, яка бере участь у низці благодійних проектів. У 2014 р.  компанія «Креатор-Буд» започаткувала соціальний проект «Діти сонця», реконструювала і виконала ремонтні роботи у дитячому будинку для дітей із синдромом Дауна. 

 

У тому ж році спільно з міською радою Тернополя компанія презентувала проект будівництва пам’ятника Незалежності України на центральному майдані обласного центру. Протягом останніх п’яти років компанія фінансово підтримує  проекти, спрямовані на підтримку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківської опіки, надає цільову матеріальну допомогу онкохворим. Уже чотири місяці лікарі Тернопільського обласного клінічного онкологічного диспансеру обстежують пацієнтів у новому ендоскопічному кабінеті  устаткування для якого на суму 1 млн. грн. в грудні минулого року з ініціативи директора Ігоря Гуди закупила тернопільська будівельна компанія “Креатор-Буд”. У цьому році “Креатор-Буд” виділив також кошти на придбання ліків для  малозабезпечених категорій  пацієнтів з онкологічними захворюваннями.

 

Активною у плані співпраці є фінансова підтримка “Креатор-Будом” громадських та молодіжних організацій міста і області. Численні мистецькі фестивалі, спортивні заходи, соціальні проекти Тернополя є невід’ємною частиною життя підприємства. У 2012-ому році  компанія «Креатор-Буд» розпочала роботу над проектом «Зелене Тернопілля». У рамках проекту працівники компанії щороку висаджуюсь у Тернополі молоді саджанці платанів, ялин, туй та інших рідкісних порід дерев.

 

Упродовж останніх п’яти років “Креатор-Буд” співпрацює з регіональним відділенням Державного фонду сприяння молодіжному будівництву. Ця співпраця передбачає  пільгове довготермінове кредитування молодих сімей на будівництво (реконструкцію) та придбання житла за рахунок статутного капіталу “Держмолодьжитло”.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі





Інтерв'ю
Drone Force
22:11, 14 Січня, 2025

Філософ і випускник духовної семінарії розповів про навчання на оператора дрона

ТОП новини тернопільщини: