90% тернопільських студентів можуть відрахувати

Опубліковано:
25 Липня, 2015

90 % студентів вдаються до плагіату при написанні студентських робіт. Про це говорить статистика. МОН планує із цим боротися виявленням плагіату самими університетами та … відрахуванням.

 Головним завданням боротьби з плагіатом є формування ставлення академічного середовища до цього явища. На цьому наголосив міністр освіти і науки Сергій Квіт під час круглого столу на тему “Академічна чесність як системна проблема вищої школи України: університет, викладач, студент”. Про це повідомила прес-служба Міністерства освіти і науки.

 

За словами міністра, академічне середовище не повинно приймати плагіат. “Головне – щоб було неприйняття, щоб людина навіть не думала цим займатися”, – сказав міністр.

 

Сергій Квіт повідомив, що міністерство вже показало ставлення до цього явища. Зокрема, в МОН щомісяця проводяться засідання атестаційної колегії, яка своїми рішеннями позбавляє академічних ступенів науковців, в чиїх дисертаціях був виявлений плагіат.

 

Як зазначив міністр, роботу по виявленню плагіату повинні виконувати самі університети. Для цього необхідно надати вищим навчальним закладам усі інструменти: легальне програмне забезпечення для виявлення плагіату та на законодавчому рівні наділити університети правом відраховувати студентів за плагіат.

 

Сергій Квіт також висловив переконання, що студентські роботи обов’язково мають перевірятися на плагіат. Окрім того, студенти самі повинні розумітися на цьому. За словами міністра, за для розуміння та навчання студентів, необхідно перекласти на українську мову велику кількість міжнародних документів. “Положення про плагіат повинні увійти в статути університетів”, – додав Сергій Квіт.

 

Під час круглого столу були презентовані результати соціологічного дослідження, що проводилося в Харківському національному університету ім. Каразіна.

 

За даними дослідження 78% студентів складають іспити не самостійно, 67% з них списують під час іспиту, 23% студентів вказують на випадки отримання оцінок за послуги або гроші, 90% студентів вдаються до плагіату.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Мистецька освіта в школі: як працює експериментальний заклад у Тернополі
21:19, 27 Травня, 2024

Мистецька освіта в школі: як працює експериментальний заклад у Тернополі

Блоги

ТОП новини тернопільщини: