10 жіночих помилок, щоб вдало зіпсувати собі життя

Опубліковано:
29 Березня, 2021 о 23:13

Психолог Лаура Шлезінгер зібрала десять дурних помилок, які здійснюють жінки, щоб зіпсувати собі життя:

Помилка перша. Дурна прихильність

Сумно, але до сих пір успішність будь-якої жінки оцінюють по такому фактору, як «чи є у неї хтось». Іншої статі, зрозуміло. І бідолахи розглядають себе і свою роль в житті тільки через призму стосунків з чоловіком. А який це чоловік, часто не має значення.Як же це невірно! І як не праві ті, хто живе з алкоголіком, тираном, ревнивцем, ходячим докором, наркоманом, тими, які зраджують, брешуть, поводяться нахабно або байдуже. Як часто жінки в страху, що потім не вдасться знайти нікого іншого, виходять заміж за першого зустрічного, доводячи суспільству свою повноцінність.

Порада. Ні, це не є повноцінність. Ті, кому нібито «не пощастило» з чоловіком або в любові, самі доклали до цього руку. Тому підвищуйте самооцінку і не принижуйте себе негідними зв’язками і шлюбами. Ми повинні вчитися у чоловіків бути сміливими, наполегливими й упевненими в собі.

Помилка друга. Дурне залицяння

Мільйони попелюшок по всьому світу сумно дивляться в брудні вікна своїх комірок, а принца все немає і немає… Зате який симпатичний замурзаний садівник корчує пні в сусідньому садку!

 • Якщо вам не вистачає підтвердження правильності вашої поведінки.
 • Якщо ви схильні говорити «спасибі» всякому, хто зверне на вас увагу.
 • Якщо ви задоволені тим, що вам пропонують, а не вибираєте те, що влаштовує вас особисто.
 • Якщо, зустрічаючись з чоловіком, ви готові кричати про себе: «Ура, я більше не одна!» – ви, швидше за все, робите неправильний вибір.

Зв’язати себе з людиною тільки заради того, щоб позбутися від самотності – втеча від дійсності. Питання не в тому, що жінка надто багато чекає від свого обранця, а в тому, що від себе вона не чекає нічого.

Не думайте, що чоловіки настільки емоційно тупі, що не можуть помітити різниці між ситуацією, коли вам потрібні саме вони і коли ви просто відчайдушно намагаєтеся вступити в зв’язок з кимось. І не дивуйтеся, що після цього вони починають думати, що їх використовували, перетворили в пов’язку для рани, жилетку для сліз або громовідвід для істерик. Чоловіки приходять в наше життя, щоб розділити йогоз нами, а не замінити його собою.

Порада. Самі вибирайте того, з ким зустрічатися, і не чекайте, поки виберуть вас. Не погоджуйтеся на те, що саме валялося у вас на життєвому шляху. Переживайте неминучий в цьому випадку період самотності, займаючи свій розум і серце, – придумайте собі хобі, зустрічайтеся з друзями, – поки не дочекаєтеся гідного вас.

Помилка третя. Дурна відданість

Якщо жінка повторює на кожному розі «Я його люблю!», вона зазвичай бреше оточуючим. І собі, звичайно, теж. Ці жінки не бажають визнавати, що опинилися в ситуації очевидної поразки. Часто вони з вдячністю (!) виносять таку поведінку або ставлення до себе, яке жоден чоловік не виніс би і п’яти хвилин.

Дивно, але для багатьох жінок любов – щось виходить за межі розумного (саме таку модель поведінки нав’язують нам казки, де красуні закохуються в чудовисько і, затискаючи ніс, вишукують бліх в його запущеній шерсті).

А ви звертали увагу на огидні подвійні стандарти суспільства? Жінки згодні не помічати лисіючих голів, животів, круглих від пива, картатих сорочок з краваткою в горошок… Але будь-який чоловік, ділячись враженнями від нової знайомої, скаже приятелеві: «Вона сама нічого, але ноги товсті». Чому ми з цим миримося і не робимо вибір самі, не належимо до чоловіків критично, називаємо все підряд любов’ю? Тому що так і не знайшли впевненості в собі.

Стверджуючи на кожному розі «Я його люблю», ви думаєте про себе:

 • Ніколи не знайду нікого іншого, хто б мене терпів.
 • Не хочу залишитися одна.
 • Це краще, ніж нічого.
 • Це краще, ніж було.
 • Мені вже 19 (29, 39, 49, 59).
 • Сумніваюся, що знайду краще.
 • Іноді все не так погано.
 • У будь-якому випадку нічого іншого мені не залишається.
 • Я відчуваю, що потрібна йому.
 • Мене лякає зіткнення з невідомістю.
 • Все не так погано, як здається іншим.
 • Важко знайти того, з ким буде легко і радісно.

Порада. Пам’ятайте, що, якщо ви поцілуєте жабу, вона зовсім не обов’язково перетвориться в принца. У роті залишиться огидний смак, в голові – бридкі спогади. Не змішуйте почуття, пов’язані з хорошими стосунками, своїми фантазіями, книжковими обіцянками, сеkсом – з любов’ю. Почуття спотворюють дійсність; користуйтеся розумом, оцінюючи своїх чоловіків. А справжнє кохання не буде до тих пір, поки ви навчитеся любити себе. Дійте! Ви гідні кращого.

Помилка четверта. Дурна пристрасть

Очевидно, що чоловіки і жінки по-різному ставляться до сеkсу. Жінки сприймають його занадто романтично, вважають, що «прості рухи» накладають на чоловіків якісь зобов’язання, вважають, що приносять себе в жертву і часто вимагають відповідних жертв.

У всьому, що стосується цієї сторони стосунків, краще зволікати, ніж поспішати. Дайте «яблуку дозріти», встигніть оцінити наслідки вашого кроку.

Близькість і статева близькість – занадто різні речі. Близькість – це коли ви можете говорити зі своїм другом про все. Тому ніколи не робіть того, про що потім не зможете з ним поговорити.

Порада. Неважливо, скільки вам років, сеkс не може бути мірою вашої цінності і цінності ваших стосунків з чоловіком. Поспішний сеkс призводить до того, що ви ще більше будете картати себе, прийдете до ще більшого розпачу і почуттю страхітливої самотності.

Помилка п’ята. Дурне співжиття

Сто раз будь-яка з нас чула думку, що «до весілля добре б пожити разом, щоб краще пізнати один одного», а не отримати в результаті офіційного шлюбу кота в мішку. Однак «кіт» все одно там. За статистикою, частота розлучень серед тих, хто жив разом до весілля, в порівнянні з тими, хто відразу пішов під вінець, набагато вища!

Вся справа в тому, чому жінка погоджується на співжиття поза шлюбом. Це свого роду капітуляція: чоловік боїться «офіційної» відповідальності, і вона вирішується піти йому назустріч. Жінка поселяється з ним не для того, щоб з’ясувати, який він насправді, а для того, щоб знайти стабільність у стосунках, утримати його.

Коли він думає: «Треба подивитися, чи буде мені добре постійно, день у день», вона твердить: «Треба бути дуже уважною, щоб йому було добре день у день». Зрозуміло, що така установка не працюватиме роки, адже і та, і інша думка – утопія.

Порада. Щоб змусити чоловіка поважати себе, ніколи не знижуйте планку своїх вимог. Якщо він не може піднятися на потрібний вам рівень, краще розстаньтеся з ним.

Помилка шоста. Дурні очікування

Подумайте самі, чи добре ви піддаєтеся перевихованню на своєму якомусь там році життя. Ось так само і він. Збираючись заміж, не сподівайтеся, що він стане іншим тільки під вашим дорогоцінним впливом. Замість думки «Я зможу його виправити» вами повинна володіти «У що я себе втягую?».

Дуже часто буває, що якості, які так притягували вас в нареченому, стають огидними потім. Секрет цього криється в тому, що ми несвідомо шукаємо в обранцеві риси свого батька, хочемо по-новому пережити травмуючі події з минулого або захиститися від образ, завданих нам колись. А обранець все одно виявляється іншим! І тоді ви починаєте його ненавидіти. Хоча насправді ненавидите себе.

Порада. Якщо ви вступали в шлюб, щоб захиститися від дитячих образ, покінчіть з ним якомога швидше. Переграти минуле неможливо. Якщо ви заміжня і ненавидите свого чоловіка, в пошуку джерела ненависті насамперед загляньте всередину себе. А не знайдете причини своїх страждань, так і будете виходити заміж, ненавидіти і вважати, що всі чоловіки погані.

Помилка сьома. Дурний задум

ЧНе любов. Не «той самий момент життя». Не «всі чекають цього від мене». Не доказ «і я теж так можу». Не «я змушу його на мені одружитися». Не «а що мені залишається»… І ніщо інше не може бути причиною заводити дитину. А тільки ось що: у вас є зацікавленість, здібності і кошти для того, щоб дати дитині все необхідне: любов, захист, матеріальні блага.

Ніякі ваші потреби не мають значення. Важливі тільки потреби дитини. Адже розплачуватися за всі ваші проблеми і помилки доведеться їй. Головна тут завжди жінка. Безумовно, відповідальність є і на чоловікові, але ж ваше тіло належить тільки вам!

Порада. Обміркуйте як слід, коли і від кого вам вагітніти.

Помилка восьма. Супутні дурниці

Жахливо, коли жінки діють всупереч материнському інстинкту. Навіть в дикій природі немає відчайдушнішої істоти, ніж самка, що захищає дитинчат. Але у людей… Буває, жінки дозволяють бити своїх дітей, віддають їх на виховання іншим (тільки заради того, щоб чоловік не втік). А одна пара навіть продала свою «несвоєчасну» дитину, щоб почати бізнес.

Порада. Пам’ятайте, що діти не пробачать вам, якщо ви їх не захистили. Не дозволяйте нікому шкодити своїм дітям і не жертвуйте малюками заради щастя чоловіка або уявної прихильності.

Помилка дев’ята. Дурна безпорадність

Маленькі дівчатка часто сердяться, якщо щось йде не так, як їм хочеться. Але куди пропадає цей гнів, коли вони виростають? Жінки ображаються, плачуть, страждають, впадають в депресію тільки тому, що бояться проявити гнів, бояться образити і розсердити інших.

Депресія – не що інше, як пасивне переживання ситуації, в той час як активний, короткочасний спалах гніву цілком міг би вирішити проблему і встановити межі, за які ваш кривдник переходити не має права.

Досить заганяти гнів глибоко всередину себе (доведено, до речі, що це викликає хвороби).

Порада. У житті бувають болючі моменти, і подолання цього болю – ціна, яку треба заплатити за те, щоб розвинути характер. У вас, як у будь-якої людини, є привілей, право і можливість бути особистістю.

Це зовсім не означає, що треба кидатися на інших, стукаючи копитами; це означає, що вам треба і себе включити в рівняння, але не як залишок від цілого числа, не як побічний продукт обчислення!

Не залишайтеся з тими, хто зловживає вами.

Помилка десята. Дурне всепрощення

Жінки – найбільш терплячі створіння на світі. Вони можуть вигадати мільйон відмовок, аби не розривати стосуни з негідним їх чоловіком. Як часто ми думаємо, що знайоме болото все ж краще, ніж болото, про яке не знаєш нічого. Повторюємо про себе: «Якщо я піду, то буду нещасною». Так, можливо, це і так. Але у вас хоча б з’явиться можливість побудувати своє щастя, якого ви позбавлені зі «своїм болотом».

Порада. Не живіть за принципом «Як мені змінити це, не торкаючись до цього?». Загляньте в себе – там, усередині повинні знайтися мужність, незалежність та ініціатива. Будьте реалістами! У вас завжди є вибір!

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #життя, #жінка, #новини тернопільщини, #новини тернополя, #порада, #тернопіль, #тернопільські новини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Василь Тракало
09:43, 6 Червня, 2024

До професійного свята. Інтерв’ю з головою Тернопільської обласної організації НСЖУ Василем Тракалом

Блоги

ТОП новини тернопільщини: