До уваги читачів десять, раніше невідомих світлин, які були зроблені в селах Правобережної України, на території сучасних Тернопільської, Львівської та Івано-Франківської областей. Фото чудово передають атмосферу тогочасних сіл та їх мешканців. Як бачимо окрім святкового, на кадрах присутнє і повсякденне вбрання, зокрема, чоловіків. Усі фото зроблені прямо на вулиці, а не в фотосалоні.
Вперше ці світлини були представлені на етнографічній виставці в Коломиї в 1880 році. Як виявилось їх автором є тернопільський фотограф Альфред Сількевич. є уродженцем міста Тернопіль, в якому він народився в 1855 році в родині військовослужбовця. Він багато подорожував по Польщі, працював в різних містах.
Перегляньте також:
- Місто Чортків: ретроспектива на столітніх світлинах
- Всі пільги на проїзд залишаються: у Тернополі змінюється тариф на транспорт, який не буде більший, ніж в містах заходу України
Відомо, що своє перше фотоательє Альфред Сількевич відкрив у польському місті Новий Сонч. Його перший фотосалон, завдячував своїй назві другій дружині Альфреда– Яніні Губнер адже носив назву «Яніна», на її честь.
У 1881-1882 роках Сількевич започатковує свій фото бізнес в Тернополі і там з’являється його фотосалон під назвою, яку можна було часто прочитати на звороті його фото – «Фотографія кабінетова»
До слова, зятем Сількевича був Август Фройнд, знаний хімік-органік, професор, що тричі обирався ректором Львівської Політехніки. В 1859 році він одружився на доньці Сількевича – Вільгельміні. Свої перші хімічні досліди з органічної хімії Август Фройнд проводив в лабораторії фотоательє свого тестя.
Кілька разів світлини Сількевича видавались у спеціальних збірках. Варто згадати дуже цікаву й пізнавальну збірку фотоматеріалів з етнографічної виставки, зокрема колекцію народного одягу, яку бачимо в сьогоднішній фотопідбірці.
Альфред Сількевич є автором відомих фотопортретів юної Соломії Крушельницької у національному одязі, бургомістра і письменника Володимира Лучаківського та багатьох знаних артистів театру «Руська бесіда».
Тетяна Яцечко-Блаженко
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2019/11/03/e506d491702655f6d0d83de8fdf8df82.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2019/11/03/0fd1e4970ed5b27c28d611d26fdae120.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2019/11/03/81a9354558c589c9548200727eb8657d.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2019/11/03/13bcc007ab9ce8241bd7fe281815a430.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2019/11/03/5ee9564896871b4ab1aca2b5c0ca848c.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2019/11/03/1b8a1acf2ae2223a7d12704da998dd46.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2019/11/03/517a23cab3c4b36f97a7823a0c967a9e.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2019/11/03/d93a5d532791976c0034a5a1ee29f182.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2019/11/03/e2f94ff9fae1e66736e97e3e13ec7ebe.jpg)
Джерело фото: Polska Akademia Nauk