Містечко на Тернопільщині мало свій власний банк 100 років тому

Опубліковано:
9 Жовтня, 2019 о 14:24

До Першої світової війни у місті Почаїв на Тернопільщині діяв так званий Почаївський народний банк. Заснували його в 1911 році. Буквально за рік він набув величезну популярність у місцевих мешканців.

Про банк вдалось дізнатись із газети «Правда» в номері за 11 червня (29 травня) 1912 року. Чим саме допомагав банк? Він надавав грошові позики, завдяки яким селяни купували землю. Так в новинах вказувалось, що за 1912 рік мешканці 10 000 десятин землі.Почаївський народний банк з кожним роком зміцнював свої позиції. Приплив грошових вкладів у 1912 році збільшився настільки, що банк не тільки задовольняв потреби всіх позичальників, але мав навіть зайвий оборотний капітал.

В новині про банк в Почаєві вказувалось, дослівно, що «Самі позичальники-селяни усвідомили вже велику для себе користь «пожичать» гроші саме в банку, де з них не візьмуть великих відсотків, і повертають свої борги раніше терміну. Так, наприклад, в минулому квітні місяці багато селян-позичальники банку повернули позики, термін сплати яких настане в липні і навіть у серпні».

Напевно добре б склалась доля банку в Почаєві, проте у 1914 році розпочалась війна і це був аж не як сприятливий час для розвитку банківської справи в регіоні.

Тетяна Яцечко-Блаженко

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #банк, #новини тернопільщини, #новини тернополя, #почаїв, #ретро, #тернопіль, #тернопільські новини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Анастасія Шмир
17:13, 15 Липня, 2024

“Хочу знайти свого чоловіка”, – дружини зниклого безвісти військового з Тернополя

Блоги

ТОП новини тернопільщини: