Щороку містяни мають щасливу нагоду бути учасниками вже традиційного Бібліофесту. Кожний з них (а їх було вже 9!) завжди неповторний і креативний, а все тому, що його головний ідеолог – начальник управління культури і мистецтв міста Олександр Смик та натхненниця фесту директорка Тернопільської ЦБС Світлана Козелко щоразу привносять у цей захід якусь неповторну цікавинку. «Бібліотеки – громаді. Відкритий простір» – гасло цьогорічного фесту, який стартував у нашому місті 25 вересня в Українському домі «Перемога». Розповідає завідувачка бібліотеки для дітей (вул. Миру) Надія Швець: « Неймовірні враження отримали глядачі від “Пісочної анімації”, яку представила Оксана Мергут, дефіле українського одягу “Калина”, презентації нової колекції мистецьких артбуків “Тернопіль – місто кінофестів” та різноманітної палітри тематичних інтерактивних майстер-класів. Наша бібліотека разом із партнерами: студією дитячої анімації “Руда Миша”; медіалаб ПК “Березіль”; театральною школою – студією “Мельпомена” провели майстер-клас “Майстерня кіно та анімації”. Школярі 4-А класу ТЗОШ ім. В. Левицького ознайомились із процесом створення мультфільмів та відеороликів. Спробували себе у ролі оператора та мультиплікатора, а також познайомилися з рекордсменами Тернополя Василем Шевчуком, Аліною Дадерко (м. Хоростків) та Андрієм Балабухом с. Яблунів. Дякуючи нашим партнерам все було супер емоційно і дуже позитивно!!!».
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/600x400/2019/09/28/4592bc8b4008ad0950cf5d6a1108cb53.jpg)
Перегляньте також:
- Всі пільги на проїзд залишаються: у Тернополі змінюється тариф на транспорт, який не буде більший, ніж в містах заходу України
- Під час довгих відключень світла більше 17 годин воду отримає лише частина тернополян, – ЗМІ
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/600x400/2019/09/28/0c73a5910b1964fa12bb9452479933d5.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/600x400/2019/09/28/70dab93c6a0ef0e2342ebc89aae79a1e.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/600x400/2019/09/28/0de11ded3c5ecf01d7fdc30b3a8a0cee.jpg)
У світлиці Українського дому була презентована унікальна колекція флористичних еко-костюмів «Щаслива українська родина» Тернопільського Вищого професійного училища сфери послуг та туризму, яка у свій час була нагороджена золотою медаллю на Х міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти – 2019» у Києві, автор Н.Б. Пташник. Від бібліотеки-філії для дітей №4 та художньої школи імені Бойчуків (Сергій Музика) працювала художня майстерня, де свої роботи презентував юний художник, десятикласник Андрій Теслюк із ЗОШ №14. Також – етномайстерня від бібліотек- філій № 2, 3, 5 для дорослих та творчого об’єднання «Берегиня». Відбувся показ чудової колекції одягу «Калина» від майстра виробничого навчання вже згаданого училища Оксани Макух та кращих студентів цього закладу. Особливою популярністю користувалась «квітково-велосипедна» фотозона.
І все це дійство відбувалось на тлі чарівної музики, у виконанні викладача по класу акордеона Тараса Дідика (музична школа №1), учениці по класу гітари Євгенії Молень, викладача по класу баяна Романа Ткача та багато інших талановитих особистостей.
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/600x400/2019/09/28/f397bcd54a9ddb40bd27984602932ae5.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/600x400/2019/09/28/c2142836d8bb4af14446beb456cfb9fa.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/600x400/2019/09/28/be868503d59f3bd8e755bc4b9d9dd1e6.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/600x400/2019/09/28/eb15e8acff5fc8a86ae8192b741326c1.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/600x400/2019/09/28/2e0fc41c9740718ca9a9b2001c998598.jpg)
Приємною несподіванкою була презентація нової колекції книг артбуків «Тернопіль на кінокарті України». Зафіксовано ще один рекорд: найбільша кількість артбуків у Тернополі! (Про що йдеться у «Тернопільському реєстрі рекордів). Загалом усі три дні фесту надзвичайно насичені і пізнавальні. Це також зустрічі із тернопільськими письменниками та гостями Яриною Каторож і Нікою Нікалео. Тернополян та гостей фесту привітали представники місцевої влади.
Валентина Семеняк