На Тернопіллі традиційно «маланкують» 13 та 14 січня. Заліщанський край та Борщівщина приймають у себе на святі Маланки гостей з усієї України. Аби насолодитися колоритом та дізнатися більше про давні звичаї і традиції, люди приїзджають в Устя, Горошову та Синьків.
Вчора свято Маланки відбулося в селах Устя та Горошова, а сьогодні о 14 годині свято Маланки розпочалося в Синькові.
Перегляньте також:
- Всі пільги на проїзд залишаються: у Тернополі змінюється тариф на транспорт, який не буде більший, ніж в містах заходу України
- Під час довгих відключень світла більше 17 годин воду отримає лише частина тернополян, – ЗМІ
У селі жартують, що відколи світ стоїть, відтоді в них водять Меланку. Святкове дійство із перевдяганнями не переривали навіть у радянські часи. Учасників вертепу могли на 15 діб запроторити за грати як порушників громадського порядку.
Сьогодні в селі пишаються тим, що в кожній хаті є давнє народне вбрання. Одягання головної Маланки свята є тут справді ритуальним дійством. Традиційно перевдягають у неї молодого чоловіка, обирають його всім селом.
Мешканці ретельно готують власну святкову шоу-програму з оригінальними костюмами, а серед персонажів можна впізнати героїв минулого й сучасності.
У селі Синьків на Тернопільщині сьогодні обирають найкращу Маланку. 11 колективів борються за звання найкращої. На кону 20 тисяч гривень.
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2019/01/14/406ff01f384007a844f24ce0433430e7.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2019/01/14/ab5364abf84f1612487340e66cceaaac.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2019/01/14/25e4805867113c2c6e3b639bd5e12946.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2019/01/14/3ffe06d19e6531df187ed64377fe8662.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2019/01/14/9a1599d32e22fb8534a6d0fbb96fb5e0.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2019/01/14/07d3b868b63121d3cae9d13bc3b32b3d.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2019/01/14/70c8af7236d040d3760ca78265c1bf42.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2019/01/14/fffdd2f0a4dc29eae2d04f3b66ea1e2d.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2019/01/14/c67ab288222ac7ecff10dfe0b4ede1a6.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2019/01/14/b8e384ebf826bf9a8c90969c7396cda5.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2019/01/14/45b3ef1189626f2ebaa8214c6a09352f.jpg)
![null](https://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2019/01/14/c32a2fac6e8f3cdc442ecc72bb9d8ea6.jpg)
Фото: Тарас Савчук