В попередній публікації «Козова 100 років тому: фото і спогади британського генерала», Новини Тернопільщини розповідали про селище Козова 100 років тому.

Сьогодні хочемо продовжити тему і познайомити із панорамами Козової, які можна побачити на листівках 1920-1930-х років.  У вересні 1920 Козову окупували польські війська. 1 квітня 1930 р. вилучена частина ґміни Козова Бережанського повіту площею 247,74 га і включена до гміни Теофіпілка того ж повіту. Діяли тоді тут товариства «Просвіта», «Січ», «Сільський господар», «Союз українок», «Пласт», «Рідна школа».У міжвоєнний період містечко було адміністративним центром сільської гміни Козова, а також утворювало власну міську гміну Козова.

На початку 20-х років тут була цегельня, каменоломня, три млини, кілька невеликих кустарних майстерень, що випускали будівельні матеріали, глиняні, шкіряні і тютюнові вироби.

Станом на 1 січня 1939-го в Козові із 6500 жителів було 1450 українців, 3050 поляків, 300 польських колоністів міжвоєнного періоду і 1700 євреїв.

Тетяна Яцечко-Блаженко

null

На листівці, храми, ринок, ярмарок та дзвіниця в Козовій.

 

null

Вілла місцевого нотаріуса.

 

null

Костел, школа та суд в Козовій.

 

null

Повітовий суд.

 

null

Вілла, фабрика та залізничний вокзал.

 

null

Храми та фабрика в Козовій.

Джерела: https://polona.pl

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #Козова, #новини тернопільщини, #новини тернополя, #ретро, #тернопіль, #тернопільські новини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Яросла Лемішка: “На сцені Тернопільської обласної філармонії – вперше прем’єра мюзиклу”
21:19, 18 Червня, 2024

Яросла Лемішка: “На сцені Тернопільської обласної філармонії – вперше прем’єра мюзиклу”

Блоги

ТОП новини тернопільщини: