Представниця бюро правової допомоги захистила право громадянки на пенсію у зв’язку з втратою годувальника

Опубліковано:
26 Липня, 2017

До Лановецького бюро правової допомоги звернулася громадянка  П. із проханням надати їй безоплатну вторинну правову допомогу. Жінка, будучи непрацездатною, хотіла встановити, що була на утриманні у свого чоловіка, який помер у грудні 2003 року. Після смерті чоловіка, і досягнувши пенсійного віку, вона звернулася до управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області із заявою про призначення пенсії у зв’язку з втратою годувальника. Однак, орган ПФ відмовив їй у призначенні пенсії, мотивуючи це тим, що відомостей про перебування жінки на утриманні у померлого чоловіка начебто немає.

17 лютого 2017 року Кременецький місцевий центр з надання БВПД видав наказ № 26 про уповноваження керівника Лановецького бюро правової допомоги Олени Радосюк надати заявниці безоплатну вторинну правову допомогу.

Як з’ясувалося з обставин справи, чоловік заявниці за час свого життя працював у ВАТ «Сургутнафтогаз» Тюменської області Російської Федерації. У січні 2003 року внаслідок хвороби він отримав ІІ групу інвалідності та оформив пенсію по інвалідності. Чоловік став непрацездатним, не міг сам про себе подбати та потребував постійного стороннього догляду. Клієнка доглядала за своїм чоловіком у період інвалідності та до моменту його смерті. У цей час вона ніде не працювала, перебувала на обліку в Лановецькому районному центрі зайнятості як безробітна. Дохід чоловіка як за час його працездатного життя, так і в період, коли він потребував догляду, був основним засобом для проживання заявниці, вона повністю перебувала на утриманні свого чоловіка.

Відстоюючи у суді право клієнтки на пенсію, фахівчиня бюро посилалася на статтю 36 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» № 1058 від 09.07.2003р., згідно з якою пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім’ї померлого годувальника, які були на його утриманні. При цьому дітям пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається незалежно від того, чи були вони на утриманні годувальника.

У підсумку, Олена Радосюк довела у суді, що гр. П. насправді перебувала на утриманні у свого померлого чоловіка. Відтак, захистивши у такий спосіб право жінки на отримання пенсії у зв’язку з втратою годувальника.

Лановецький районний суд рішенням від 26.04.2017 року задовольнив заяву про встановлення факту перебування гр. П. на утриманні у свого чоловіка.

Додатково інформуємо, що отримати правову допомогу жителі Збаразького, Зборівського, Лановецького, Кременецького та Шумського районів можуть, зателефонувавши до Кременецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за номером: (03546) 2-52-33, або за допомогою скайп-зв’язку: kremeneckiy_mc. Місцевий центр розташований за адресою: м. Кременець, вул. Шевченка, 59А.

Єдиний телефонний номер цілодобового доступу громадян до безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Тернопільський “водоканалівець” Любомир Калиняк: «Я дуже люблю людей і свою роботу»
21:11, 6 Травня, 2024

Тернопільський “водоканалівець” Любомир Калиняк: «Я дуже люблю людей і свою роботу»

Блоги

ТОП новини тернопільщини: