Тернопільські підприємці можуть не використовувати печатки

Опубліковано:
18 Липня, 2017

19 квітня 2017 року у офіційному державному виданні Голос України (№ 71) опубліковано Закон України від 23.03.2017 № 1982-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними особами – підприємцями». Відповідно до пункту 1 Прикінцевих положень Закон набирає чинності через три місяці з дня його опублікування, тобто 20.07.2017.

Метою документу є вдосконалення державного регулювання використання печаток у господарській діяльності, задля досягнення якої впроваджено наступні положення:

– із законодавства виключаються вимоги про обов’язкове використання печаток (незалежно від їх наявності у суб’єктів господарювання);

– виключається можливість визнання документу (угоди, правочину) недійсним (неукладеним, невчиненим) у зв’язку з відсутністю відбитку печатки;

– виключається необхідність використання печаток у взаємовідносинах суб’єктів господарювання з державними органами та органами місцевого самоврядування;

– встановлюється адміністративна відповідальність за вимагання державним органом або органом місцевого самоврядування наявності відбитку печатки на офіційному документі.

Зміни внесено у ряд законодавчих актів, зокрема у Кодекс України про адміністративні правопорушення, Цивільний кодекс України, Господарський кодекс України, Господарський процесуальний кодекс України, Цивільний процесуальний кодекс України, Кодекс адміністративного судочинства України, Податковий кодекс України, закони України «Про обіг векселів в Україні», «Про видавничу справу», «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», «Про зерно та ринок зерна в Україні», «Про інститути спільного інвестування», «Про депозитарну систему України», «Про аграрні розписки».

Таким чином, починаючи з 20 липня 2017 року, а саме тоді набирає чинності ухвалений закон, – вимога посадової особи органу державної влади або органу місцевого самоврядування про наявність на документі, що подається суб’єктом господарювання, відбитка його печатки або нотаріального засвідчення вірності копії документа, якщо обов’язковість такого нотаріального засвідчення не встановлена законом, або відмова у прийнятті документа у зв’язку з відсутністю на ньому відбитка печатки суб’єкта господарювання або нотаріального засвідчення вірності копії документа, якщо обов’язковість такого нотаріального засвідчення не встановлена законом, є порушенням чинного законодавства, та відповідно до нової статті 166-24 Кодексу України про адміністративні правопорушення такі дії тягнуть за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700 грн.).

Крім того, згідно нової статті 58-1 Господарського кодексу України законодавець уточнив, що суб’єкт господарювання має право використовувати у своїй діяльності печатки, однак вони не є обов’язковим. При цьому, відбиток печатки не може бути обов’язковим реквізитом будь-якого документа, що подається суб’єктом господарювання до органу державної влади або органу місцевого самоврядування. Копія документа, що подається суб’єктом господарювання до органу державної влади або органу місцевого самоврядування, вважається засвідченою у встановленому порядку, якщо на такій копії проставлено підпис уповноваженої особи такого суб’єкта господарювання або особистий підпис фізичної особи – підприємця. Орган державної влади або орган місцевого самоврядування не вправі вимагати нотаріального засвідчення вірності копії документа у разі, якщо така вимога не встановлена законом. Наявність або відсутність відбитка печатки суб’єкта господарювання на документі не створює юридичних наслідків.

Законом виключено абзац третій частини другої статті 207 Цивільного кодексу України «Вимоги до письмової форми правочину», в якому вказано, що «Обов’язковість скріплення правочину печаткою може бути визначена за письмовою домовленістю сторін».

Раніше у законодавстві України передбачалося, що довіреність від імені юридичної особи видається за підписом посадової особи з прикладенням печатки (за наявності). За новою редакцією – довіреність, яка подається в державні органи, може бути засвідчена лише підписом уповноваженої особи. Тобто, нотаріальне завірення копії не обов’язкове, якщо така вимога не встановлена Законом.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
У Тернополі в лікарні для воїнів виступив гурт “Kozak System”
09:15, 22 Травня, 2024

У Тернополі в лікарні для воїнів виступив гурт “Kozak System”

Блоги

ТОП новини тернопільщини: