Кущова нарада з питань наповнення місцевих бюджетів та ефективного використання ресурсів області та України під головуванням голови ОДА Степана Барни відбулась у Кременецькому районі. Метою її було проаналізувати виконання дохідної частини місцевих бюджетів, проблемні моменти та окреслити шляхи покращення не тільки динаміки основних показників, але й їх грошового еквівалента. Участь взяли начальник ГУ ДФСУ в Тернопільській області Ігор Комендант, начальники відділень Кременецької об’єднаної державної податкової інспекції,керівники районів, голови райрад, мери міст та голови об’єднаних громад Збаразького, Кременецького, Лановецького, Підволочиського та Шумського районів.
![null](http://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2017/07/06/5200ec5ca19700b858a41b8fb0b1473f.jpg)
Перегляньте також:
- СБУ і Нацполіція затримали у Рівному рецидивіста, який на замовлення фсб підпалив службовий пікап ЗСУ
- Відомих тернопільських медиків нагородили орденом святого Пантелеймона
Як наголосив голова ОДА, ключовим напрямком наповнення місцевих бюджетів має бути збільшення відсоткової ставки на землю мінімум до 8%, при цьому термін оренди має становити щонайменше 7 років.
![null](http://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2017/07/06/fbc8223f6171d4719ea58850125b0bfa.jpg)
«Усі ми маємо мати спільне державне мислення, і дотримуватися вектора максимальної легалізації. Це стосується земельних питань, робочих місць, продажу підакцизних товарів. І хочу підкреслити, що тут на головах громад і мерах міст обласного значення лежить персональна відповідальність. Наповнення ваших бюджетів – у ваших руках. Скористайтеся цією можливістю ефективно! Адже все це – кошти для розвитку ваших же територій, ви можете їх спрямовувати на школи, лікарні, дороги, заходи з енергоефективності», – підкреслив Степан Барна.
![null](http://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2017/07/06/76938a28a816516d679ad0957013442e.jpg)
Як стало відомо за результатами наради, Тернопільщина вийшла на перше місце в Україні за темпами наповнення місцевих бюджетів. У порівнянні з січнем-квітнем 2016 року показник зріс майже на 49%.
![null](http://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2017/07/06/6afa206f83d62ecb5b99c8b713734071.jpg)
Незважаючи на непросту соціально-економічну ситуацію, за 6 місяців нинішнього року заплановані доходи місцевих бюджетів області перевиконано на 19%, тобто понад план надійшло 216,3 млн грн. При цьому загальні поступлення складають 1,4 млрд грн.Заплановані доходи обласного бюджету виконано на 127%, тобто понад план поступило 42 млн грн; в містах обласного значеннядодатково надійшло 50 млн грн; в районних бюджетах додалося 89,4 млн грн; в ОТГз’явилося на 52,9% більше грошей – це 87,5 млн грн понад план.
![null](http://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2017/07/06/035fa67bc7216d2ad4b403f27b9dbf90.jpg)
Голова ОДА наголосив, що в умовах децентралізаціїфінансування окремих видатків передано на місцевий рівень, а відтак і наповнення місцевих бюджетів вимагає вищої відповідальності.
![null](http://admin.tenews.te.ua/uploads/full_size/2017/07/06/6dfa8a019123e0b402ed761c23d3dd04.jpg)
«Ефективність бюджетногопроцесу залежить від ролі та відповідальності усіх учасників – починаючи з планування, встановлення і затвердження ставок, поточного адміністрування і закінчуючи контролем за повнотою та своєчасністю сплати належних сум податків і зборів.Тому кожному із них треба проявити принципову позицію при виконанні своїх функцій та повноважень. Важливо поступово привчитибізнес та громадян до податкової культури, яка стане найдієвішим механізмом наповнення місцевих бюджетів», – зазначив Степан Барна.