Ключовим у реалізації проектів інфраструктури в селах області є питання співфінансування. Саме тому максимально потрібно долучатися до пошуку відповідних можливостей, у тому числі й фінансових, для ремонту шкіл, садочків, доріг. На цьому акцентував голова Тернопільської ОДА Степан Барна під час робочого візиту на Зборівщину.
За його словами, аналізуючи ситуацію по Кальненській сільській раді, яка охоплює село Жабиня та село Кальне, можна побачити, що відсоткова ставка за оренду землі складає лише 3%. А це надзвичайно низький показник. Власне, один із найнижчих у Тернопільській області.
Перегляньте також:
- СБУ і Нацполіція затримали у Рівному рецидивіста, який на замовлення фсб підпалив службовий пікап ЗСУ
- Відомих тернопільських медиків нагородили орденом святого Пантелеймона
«Якщо говорити конкретно про дану сільську раду, то сьогодні сільський голова перед аграріями має поставити питання щодо підняття відсоткової ставки, як мінімум до 8%, як це передбачено у постанові кабміну. Відповідно за кошти, які надійдуть до бюджету, можна забезпечувати співфінансування ремонту школи, садочка, дороги, а також спрямовувати їх на реалізацію інших проектів. Саме тому потрібно максимально працювати над наповненням місцевих бюджетів, адже можливості, які делегувала держава на місця, цілком дозволяють це робити», – підкреслив Степан Барна.