У Тернопільському державному медичному університеті імені І.Горбачевського навчається понад 1500 іноземних студентів з 62 країн світу. Всі вони є представниками різних культур і віросповідань, – пише БезТабу.

ТДМУ став не тільки другим домом, а й платформою міжетнічного та міжрелігійного спілкування. Сьогодні в університеті створені всі умови для того, аби представники різних віросповідань мали можливість для духовного розвитку.

Зокрема на території студмістечка, що на вулиці Живова, діє мусульманська мечеть, а також облаштовано місце для зустрічі представників християнських спільнот.

Читайте також

У Тернополі викладач вимагав у студента 3000 гривень за успішну здачу іспитів
Три тисячі гривень за успішний екзамен
Тернопільський медуніверситет отримав статус національного

Студент шостого курсу Абед Сабах Султан з Іраку упродовж одного року є імамом для вірян, які сповідують іслам. В його обов’язки як духовної особи входить менеджмент мусульманською організацією студентів, турбота про кожного прихожанина мечеті, читання лекцій щоп’ятниці, а також читання лекцій під час свят, об’єднання студентів-мусульман в єдину спільноту, навчання духовного життя. Як правило, лекції стосуються всіх аспектів людського буття і відповідності його Корану – одруження, стосунків між людьми, навчання, самореалізації і багато іншого.

 

Щоб стати імамом в арабській країні, потрібно вивчати духовну науку, добре знати Коран, бездоганно володіти арабською мовою, вести праведне життя. Такі ж вимоги і для того, щоб стати імамом серед студентів-мусульман в Тернополі. Окрім того, потрібно мати авторитет, вміти зрозуміти інших і дати чітку та зрозумілу відповідь на запитання.

Сьогодні мусульманська спільнота налічує майже 300 студентів з різних країн, зокрема Гани, Єгипту, Нігерії, Іраку, Індії, Пакистану, США, Канади, Сьєрра-Леоне. Дівчат у цій спільноті майже 50 осіб. Як правило, мечеть відвідують здебільшого студенти ТДМУ. З інших університетів у цій спільноті є близько 50 осіб, які щотижня приходять на служіння та лекції.

«Ми дякуємо ректору ТДМУ і всій адміністрації за те, що посприяли нам в тому, аби ми мали достатньо місця для нашої релігійної общини. Завдяки розумінню і підтримці вишу ми сьогодні маємо дві кімнати для молитви, умивальники та туалети. Після виділення приміщення ми розпочали збір коштів на ремонт – це були добровільні пожертвування, а також кошти від благодійності. В результаті було зібрано достатньо грошей і упродовж 10 місяців ми зробили ремонт. Це все залишиться для наступних поколінь студентів», – зазначив Абед Сабах Султан.

 

Його помічник Інусах Адамс (Гана) додав, що ремонтні роботи були завершені до рамадану, тому святкування завершення великого посту мусульманська спільнота матиме уже в оновленій мечеті.

«Рамадан – це дев’ятий місяць мусульманського календаря, який є найважливішим і найурочистішим для мусульман. Упродовж нього ми дотримуємося суворого посту. Піст протягом рамадану навчає цінувати Божі дари – їжу й пиття. Віруючі на власному досвіді пізнають почуття голоду. Це спонукає бути чуйнішими до потреб мільйонів бідних людей. Під час Рамадану мусульмани пильно стежать за своєю поведінкою, мовою, утримуються від лайки і поганих вчинків. Це час, коли маємо можливість присвятити себе Богові, вдосконалюючи свою моральність і духовність», – додав Інусах Адамс.

 

Взагалі для студентів-мусульман є важливим займатися благодійною діяльністю. У багатьох випадках, це особиста ініціатива членів спільноти. Вони допомагають, як своїм співвітчизникам, так і жителям Тернополя. Як правило, благодійна діяльність спрямована на допомогу дітям-сротам, дітям з соціально незахищених сімей, людям з соціально незахищених верств населення. В цьому випадку нема значення, яку віру сповідують ті, кому допомагають. У мечеті завжди дякують за таку свідому позицію, адже важливо бути активними учасниками того суспільства, в якому студенти перебувають під час свого навчання.

Одну з християнських спільнот очолює студент третього курсу ТДМУ Попола Ебенезе (Нігерія). Він зазначив, що віряни їхньої церкви використовують спеціально відведену кімнату на території студмістечка як місце зустрічей і молитви. Як правило, тут проводять свої зустрічі і служіння студенти семи християнських спільнот. Усі вони мають свій час і день.

Це приміщення також було виділено університетом для того, щоб християни могли разом збиратися. Лідери християнських спільнот мобілізували вірян для того, щоб акумулювати кошти для ремонту і створити умови для здійснення молитви. Своїми силами студенти підтримують порядок і чистоту.

«Я уже другий рік поспіль є лідером нашої християнської спільноти. Для мене це важлива місія в житті. Потрібно нести слово Боже і об’єднувати християн. Це абсолютно не заважає мені добре вчитися і здобувати освіту лікаря. У нашій спільноті є студенти Гани, Зімбабве, Нігерії… Це своєрідний національний мікс, який є цікавим для кожного з нас, адже ми багато вчимося один в одного. Ми вивчаємо пісні кожної країни і виконуємо їх. Це дуже розширює наш світогляд. Ми легко знаходимо спільну мову. У нашій церкві є перекладачі, які під час зустрічей і служінь для представників франкомовних країн перекладають все французькою мовою. Якщо присутні українці, то ми перекладаємо українською мовою. Мова для нас не є проблемою. Ми стараємося забезпечити переклад. Це сприяє знайти спільну мову з усіма вірянами. Ми багато співаємо під час зустрічей і служінь, оскільки хочемо задіяти всі аспекти життя людини для того, щоб служити Богу. Ми вчимо і українські пісні», – додав Попола Ебенезе.

Кожна з християнських спільнот об’єднує приблизно 100 осіб. І усім вистачає місця та простору для того, щоб реалізовувати свої духовні потреби.

Джерело: прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
У Тернополі в лікарні для воїнів виступив гурт “Kozak System”
09:15, 22 Травня, 2024

У Тернополі в лікарні для воїнів виступив гурт “Kozak System”

Блоги

ТОП новини тернопільщини: