Успішний приклад самоорганізації жителів маємо у селі Росохач Чортківського району. Об’єднавши ресурси з різних джерел, у селі реорганізували амбулаторію загальної практики сімейної медицини, участь у відкритті якої взяли голова Тернопільської ОДА Степан Барна та народний депутат України Олег Барна. Вони також подарували ФАПу необхідне устаткування – електрокардіограф, аналізатор крові та комп’ютерну техніку.
Як зазначив під час відкриття амбулаторії Степан Барна, дана ініціатива – це приклад успішного партнерства влади, бізнесу, а головне, безпосереднє бажання людей до змін, які і дозволили покращити первинний рівень надання медичних послуг у селі.
Перегляньте також:
- «Веселі канікули з Богом» у Дністровському каньйоні: для дітей влаштували розваги
- У селі біля Тернополя затримали снайпера
«Росохацький ФАП – це комбінований комплекс, який надає першу медичну допомогу, а також забезпечує діагностування захворювань. Водночас там є аптечний пункт, який працює в рамках програми «Доступні ліки», де люди мають можливість отримати медикаменти вітчизняного виробництва безкоштовно. Важливим є також те, що в умовах, коли створюються госпітальні округи, ми повинні підтягнути рівень надання медико-санітарної допомоги у селах області. І це є нашим пріоритетом, адже зі свого боку адміністрація робитиме все, аби життя мешканців Тернопільщини було комфортнішим», – підкреслив очільник області.
Таким чином, завдяки реорганізації амбулаторії, робота над проектом якої тривала близько п’яти років, у селі створені належні умови для надання якісних медичних послуг місцевому населенню. Зокрема, там будуть обслуговуватися близько 2 тис. осіб, з них – 390 дітей. За словами мешканців, відкриття амбулаторії у селі значно полегшить їхнє життя, адже багато кому було важко їхати на лікування до Чорткова, зокрема, це стосується людей похилого віку.
«Крім нової амбулаторії, на яку в селі довго чекали, сьогодні ми отримали й цінні подарунки, які допоможуть полегшити нашу роботу, – зауважив завідувач Росохацької амбулаторії загальної практики сімейної медицини Василь Рудяк. – Тепер людям не доведеться їхати до райцентру, адже ми їх зможемо повноцінно обстежувати та обслуговувати на місці».
![null](http://admin.tenews.te.ua/uploads/650x480/2017/05/07/6934a55d73222c29b0b60a1d367f8c81.jpg)
![null](http://admin.tenews.te.ua/uploads/650x480/2017/05/07/0d89dcd85902bf4883feccd6544762de.jpg)
![null](http://admin.tenews.te.ua/uploads/650x480/2017/05/07/d59e21f6a4b1b7ad6ea7661225e0c325.jpg)
![null](http://admin.tenews.te.ua/uploads/650x480/2017/05/07/1c28d043cc3b255dfecffe91f16bb919.jpg)
![null](http://admin.tenews.te.ua/uploads/650x480/2017/05/07/efffe29d967749b47d04cc67df63665a.jpg)