Уряд готує для малого та середнього бізнесу нашестя інквізиторів

Опубліковано:
26 Січня, 2017 о 19:43

Напевно, ні для кого не секрет, що малий та середній бізнес в Україні зараз переживає не кращі часи. Недовге затишшя зі спрощеною системою оподаткування завершилось з першими нововведеннями у податковому законодавстві та інших змінах, які, на думку авторів, мали б підштовхнути підприємництво до розвитку та процвітання.

Нажаль, сьогодні складається враження, що всі зусилля реформаторів спрямовані не на покращення клімату для підприємництва, а навпаки — на повне знищення малого та середнього бізнесу.Багаторічна декларована урядами підтримка малого та середнього бізнесу призвела до того, що кількість бажаючих здійснювати “діяльність на власний ризик” з року в рік стає все меншою. Не зраджуючи традиції псевдо підтримки малого підприємництва, цього року Кабінет Міністрів підготував чергові “новорічні подарунки” дрібному бізнесу: збільшення податкового навантаження у зв’язку зростанням мінімальної заробітної плати, зростання відрахувань на пенсію, якої ніколи не буде, ведення касових апаратів тим, кому не пощастило торгувати “обраними товарами”.

Та найгірше те, що таке «покращення» і реформи для малого і середнього бізнесу почали носити системний характер, і вже є перші результати. В Україні близько 18 тисяч підприємців згорнули свою діяльність…

Незначне розширення прав підприємців з недопущення не обгрунтованих і позачергових перевірок державними контролюючими органами повністю нівелюється дотатком №1 проекту Постанови Кабінету Міністрів України, в якому передбачено створення наглядово-карального органу, покликаного знищувати працюючих і захищати дармоїдів.

Найбільш абсурдним у цьому додатку до проекту Постанови є пункт №12: Інспектори праці за наявності службового посвідчення  мають право безперешкодно, без попереднього повідомлення і в будь-яку годину доби здійснювати інспекційні відвідування, у тому числі:

1) самостійно безперешкодно, без попереднього повідомлення проходити до будь-яких виробничих, службових, адміністративних приміщень об’єкта відвідування, в яких використовується наймана праця;

2) ознайомлюватись з будь-якими книгами, реєстрами та документами, ведення яких передбачено законодавством про працю та зайнятість населення, що містять інформацію/відомості з питань, які є предметом інспекційного відвідування, невиїзного інспектування, з метою перевірки їхньої відповідності нормам законодавства та отримувати завірені об’єктом відвідування їх копії або витяги;

3) на одинці або в присутності свідків ставити керівнику та/або працівникам об’єкта відвідування запитання, що стосуються законодавства про працю та зайнятість населення, отримувати із зазначених питань усні та / або письмові пояснення;

4) залучати працівників правоохоронних органів;

5) на надання робочого місця з можливістю ведення конфіденційної розмови з працівниками щодо предмета інспекційного відвідування;

6) фіксувати проведення інспекційного відвідування з питань виявлення неоформлених трудових відносин засобами аудіо-, фото- та відеотехніки;

7) отримувати від органів державної влади інформацію, необхідну для проведення інспекційного відвідування, невиїзного інспектування.

Чому ж Уряд так заморочується? Краще одразу б виніс постанову “Про заборону малого  підприємництва”, щоб ця дрібнота під ногами не плуталась, а залишився тільки великий бізнес. Адже, наприклад, набагато простіше контролювати і встановлювати рівень цін у кількох великих торгових мережах, ніж в тисячах дрібних магазинів та на ринках.

Виявляється, це підприємець винен, що великий бізнес приховує податки через податкові ями, підприємець винен, що пів України хоче отримувати субсидії  і не хоче офіційно працювати. Практично усі структурні проблеми хочуть перекласти з хворої голови на здорову.

Чому саме підприємець зобов’язаний контролювати, щоб кожен сплачував податки? Невже Україна хоче придумати якийсь свій велосипед, а не скористатись перевіреним і успішним досвідом розвинених країн? Для чого і далі поглиблювати цю олігархічну залежність в державі, де люди і так заледве зводять кінці з кінцями, а невеличкі прибуткові бізнеси дозволяють прогодувати тисячі сімей?

В недавньому інтерв’ю на каналі «Еспресо» депутат Верховної Ради Оксана Продан відповіла на ці питання, чому влада так старанно і системно намагається знищити дрібних підприємців та середній бізнес.

 

Ольга Шахін

Голова ТОГО “Підприємці Галичини”,

член Всеукраїнського об’єднання малого та середнього бізнесу “Фортеця”

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Яросла Лемішка: “На сцені Тернопільської обласної філармонії – вперше прем’єра мюзиклу”
21:19, 18 Червня, 2024

Яросла Лемішка: “На сцені Тернопільської обласної філармонії – вперше прем’єра мюзиклу”

Блоги

ТОП новини тернопільщини: