Тернопіль піде європейським шляхом розвитку громадського транспорту. На думку міського голови Сергія Надала для нашого міста іншої альтернативи – немає.
Більше комфорту і зручностей
Перегляньте також:
- Тернопільський музей отримав експонати що нагадують про боротьбу кримськотатарського народу
- В’ячеслав Негода став на бік Тернопільського мистецького коледжу ім. Соломії Крушельницької
На черговій сесії міської ради з ініціативи міського голови Сергія Надала ухвалено рішення, яке дозволяє КП «Тернопільелектротранс» укласти договір лізингу. Таким чином, зроблено крок до створення єдиної муніципальної транспортної компанії Тернополя та придбання нових автобусів. Про це повідомив міський голова.
«Ми плануємо придбати 50 низькопідлогових або напівнизькопідлогових автобусів, які розраховані на 80-100 місць, як це є у Європі. Транспорт буде придбано у лізинг, що дозволить відтермінувати платежі і зробити їх менш обтяжливими для міського бюджету. Автобуси будуть відповідати всім нормам комфортності, а також працюватимуть на пропані, щоб здешевити їхню експлуатацію», – зазначив Сергій Надал у своєму коментарі.
Читайте також
Варто зауважити, що низькопідлогові великі автобуси були передбачені договорами, які місто і раніше укладало з приватними перевізниками. Однак, попри те, що самі перевізники підписалися під цими вимогами, виконувати їх вони не поспішали, що і стало однією з причин рішення міськвиконкому розірвати договори з недобросовісними перевізниками. Тепер місто планує закупити більшість необхідних автобусів вже до кінця року.
Європейська система транспорту
Тернопіль піде шляхом, який пройшли більшість країн Східної Європи у 1990-х та країни Прибалтики у 2000-х роках. Тоді більшість великих європейських міст поступово замінили стару радянську техніку вживаними автобусами із Західної Європи, а з часом змогли повністю оновити транспортний парк.
«Транспорт повинен виконувати основну функцію — вчасно та якісно перевозити тернополян та гостей міста. Транспорт повинен ходити згідно графіку, а кожен пасажир має відчувати, що йому надається якісна послуга. Хамство і зневага мають залишитися у минулому. Це головна причина, чому ми після довгих років спроб домовитися з приватними перевізниками, все ж таки, обрали шлях створення єдиної муніципальної транспортної компанії», – пояснює міський голова Тернополя.
Місто також продовжить розвивати електротранспорт як найбільш екологічно-чистий та перспективний. Протягом останніх років було збудовано шість нових тролейбусних ліній. Нещодавно завершили будівництво тролейбусної лінії, яка сполучатиме вул. Бродівську з існуючою тролейбусною мережею та проходитиме від 6-го магазину до перехрестя вул. Лук’яновича і далі на вул. Промислову.
«Розвиток електротранспорту буде одним з пріоритетів у ближчі роки. Це тенденція усіх європейських міст. Нова лінія з вулиці Бродівської збудована завдяки зверненням мешканців. З настанням теплої погоди вулиці Бродівська-Лук’яновича-Промислова будуть відремонтовані», – сказав Сергій Надал.
Крім того, за планом проводиться оновлення тролейбусного парку. На лінію вже вийшов придбаний у Чехії односекційний «Škoda 14Tr» №182, готуються до роботи ще два двосекційні тролейбуси «Škoda 15Tr».
Місто отримає економічні та екологічні переваги
У мерії також висловили сподівання, що суттєве покращення якості перевезень матиме також економічні та екологічні переваги.
«Єдина муніципальна компанія — це можливість повного контролю за тим, як відбувається перевезення і його вартості. Практика запровадження електронного квитка вже показала суттєву економію щодо перевезення пільгових категорій містян. Крім того, ми сподіваємося, що з покращенням роботи громадського транспорту тернополяни і гості міста для пересування охочіше користуватимуться саме тролейбусами та автобусами, що дозволить зменшити кількість приватного транспорту на наших вулицях. У Європі така трасформація відбулася у 1990-х і це мало позитивний екологічний вплив, оскільки зменшилась кількість шкідливих викидів», – зауважив Сергій Надал.
Розмовляла Віра Сотник