У Раді ветеранів Тернопільщини пояснили свою позицію, щодо приміщення мистецького коледжу

Опубліковано:
24 Листопада, 2024 о 19:10

Рада ветеранів Тернопільської області, поділилася своєю позицією стосовно приміщення мистецького коледжу. Допис ветерани вони розмістили на своїй сторінці у Facebook.

Раніше ми писали, що 29 жовтня депутат Василь Деревляний висунув ідею перетворити один з корпусів коледжу ім. Крушельницької на Будинок ветеранів, що викликало занепокоєння серед колективу навчального закладу.



Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької
Тернопільський мистецький коледж імені Соломії Крушельницької.

Ситуація навколо приміщення Тернопільського мистецького коледжу імені Соломії Крушельницької набула гострого характеру через протистояння між необхідністю створення ветеранського простору та бажанням зберегти культурний осередок міста. Як висловились у Раді ветеранів, лейтмотивом розповсюджених відеороликів є те, що приміщення «відбирають у дітей».

Твердження висунуті опонентами, у Раді назвали маніпулятивними, та навели контраргументи.

Втрата навчальних умов

У Раді ветеранів зазначили, що існує розбіжність у статусі будівель, які використовує музичний коледж. Ті, що розташовані на вулицях Паращука, Замковій та Старому Подолі, мають статус будівель освіти, а будівля на бульварі Шевченка, незважаючи на більшу площу і значну кількість вільних приміщень, такого статусу не має. Ця ситуація викликає занепокоєння у студентів, які бажають мати доступ до більших навчальних та творчих можливостей. Водночас, ветеранська спільнота не претендує на спеціалізовані приміщення училища.

Фінансовий тягар

Як зауважили у Раді ветеранів, ті хто стали на бік навчального закладу, стверджують що частину приміщень училища було відремонтовано за рахунок закладу. Значна частина аудиторій та інженерних систем досі залишається у занедбаному стані. Але училище не має додаткових джерел фінансування, оскільки не надає платних освітніх послуг.

Ветерани кажуть – проти них вчинено маніпуляції

Ситуація навколо можливої передачі приміщень в оренду висвітлюється в дещо спотвореному вигляді. У Раді звучать заяви про нібито відібрання приміщень у дітей ветеранами. Однак, офіційне рішення сесії не передбачає такого розвитку подій. Наразі питання перебуває на стадії розгляду, а кінцевого рішення ще немає. Рада ветеранів справедливо зазначає, що така подача інформації може створювати хибне враження і маніпулювати громадською думкою.

Потреба у просторі

“Чи заслужили ветерани мати приміщення для вирішення своїх питань? – ще одне риторичне питання поставлене у Раді – Ми вважаємо, що заслужили. Ветерани потребують місця для створення ветеранського дому, де вони зможуть отримувати допомогу в одному місці та об’єднуватися для взаємопідтримки. У приміщенні є ліфти та можливість модифікувати його для осіб з інвалідністю. У будь-якому випадку, на даний момент жодне з приміщень, які перебувають у комунальній власності, не придатне для інклюзивних просторів, оскільки вони будувалися ще до того, як були прийняті відповідні ДБН. А пропонувати ветеранам розміститися в довгобудах без вікон і дверей – це верх неповаги до ветеранської спільноти.”

Від деяких осіб звучали думки, начебто для студентів бачити ветеранів з інвалідністю буде травматично.

Твердження про те, що спілкування зі студентами може травмувати ветеранів, є глибоко несправедливим і дискримінуючим. Насправді, такі взаємини можуть стати джерелом натхнення і сили як для ветеранів, так і для молоді. Сприйняття ветеранів як обтяжливого тягаря підтримує шкідливу стигматизацію людей з інвалідністю. Насправді, такі взаємини можуть стати цінним досвідом, який сприяє розвитку емпатії, соціальної відповідальності та подоланню власних труднощів. Ми маємо прагнути до створення суспільства, в якому кожна людина, незалежно від її фізичних можливостей, почувається рівною та цінною, наголошують у Раді ветеранів.

Вони підкреслюють, що ветеранський дім не слід плутати з реабілітаційним центром. Цей заклад позиціонується як багатофункціональний простір, де ветерани зможуть отримати комплексний спектр державних послуг, включаючи соціальну та юридичну підтримку. Крім того, в ветеранському домі планують розмістити громадські організації ветеранської спільноти, що сприятимуть успішній соціалізації та адаптації ветеранів до мирного життя.

Теза про те що перебування у приміщенні буде травматичним через звуки музичних інструментів, теж є помилковою

Підвищена чутливість до звуків після контузії – це виклик, але не перешкода, кажуть у Раді. За допомогою сучасних технологій звукоізоляції та грамотної організації розкладу репетицій, можна забезпечити комфорт і спокій.

Безпідставні звинувачення ветеранів у “несправжності” свідчать про глибоку неповагу до тих, хто віддав своє здоров’я та життя за країну. Ті, хто сумнівається в чиїхось заслугах, повинні мати сміливість висунути свої аргументи відкрито, а не розповсюджувати плітки, які лише поглиблюють розкол у суспільстві, кажуть Ветерани. Вони наголошують, що заслуговують на повагу та підтримку, а не на підозри. Тільки ті, хто пройшов через пекло війни, можуть по-справжньому зрозуміти її наслідки.

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Рада ветеранів Тернопільської області
Теги: #мистецький коледж, #Рада ветеранів, #Тернопільський мистецький фаховий коледж імені Соломії Крушельницької
Коментарі





Інтерв'ю
«Чотири доби пекла, але ми позиції втримали», – захисник з Тернополя Джагер
14:15, 30 Листопада, 2024

«Чотири доби пекла, але ми позиції втримали», – захисник з Тернополя Джагер

ТОП новини тернопільщини: