Митці лише встигли накреслити перші штрихи малюнка, втім шквал негативу від людей, які живуть у будинку навтроти не дозволив їм завершити розпочате. Усі аргументи у суперечці з тернополянами були марними, тож попри отримані на розміщення портрету митрополита дозволи, проект не вдалося втілити.
Перегляньте також:
- У Тернопільській митниці проводять особистий прийом громадян
- Філософ і випускник духовної семінарії розповів про навчання на оператора дрона
– Нам дуже жаль та ми не змогли відстояти наше прагнення подарувати місту портрет Андрея Шептицького на фасаді будинку по вул. Брюкнера 3, – каже організатор фестивалю “арТЕРвізія” Олександра Стопник. – Не розуміємо, чому місцеві мешканці були проти цієї ідеї, адже бачили вони лише незавершений ескіз, кінцевий результат мав бути просто вражаючим.
Тим часом мешканці будинку навпроти пояснюють, що не були проти самого зображення А. Шептицького, невдоволення у них викликало лише те, що малюнок мав бути сіро-чорним. Люди також додають, що якби художники виконали портрет із митрополитом у кольоровій гамі, то жодних протиріч би не виникало. Натомість, надто вже моторошно виглядає профіль на всю стіну в тональності, яку пропонували учасники арт-фестивалю. Тернополяни кажуть, що тут не була врахована їхня думка.
Компромісу обидві сторони так і не дійшли, тож художники поїхали в Одесу, а стіну жителі центру пообіцяли замалювати у білий колір.
А у соцмережах інтернет-користувачі пишуть здебільшого негативні відгуки щодо вибраного місце розміщення портрету такої постаті:
«Дивує той факт, що портрет такої видатної особи, як Шептицький, хотіли намалювати на фоні обдертої стіни ліворуч, і мусорних баків та бомжів праворуч. “Молодці”організатори, це саме те місце , де мав бути Шептицький.»
« Стіна буде замокакти від дощів, через місяць потече фарба, відвалиться кусок штукатурки з носом Шептицького, про це хтось подумав, перед тим, як підписувати дозвіл? Як взагалі можна малювати постаті таких видатних людей на стінах? Треба було подумати, як цей малюнок буде виглядати через декілька місяців.
P.S.: Ось як виглядає незавершенне творіння на стіні будинку, що по вул. Брюкнера, 3: