Жінки-депутати краще відвідують засідання, ніж чоловіків – ОПОРА

Опубліковано:
23 Квітня, 2015 о 17:11

Гендерний аналіз відвідуваності засідань парламентських комітетів показав, що жінки-депутати дещо краще відвідують засідання парламентських комітетів. Присутність на засіданнях комітетів ВРУ – це прямий обов’язок народних депутатів згідно з ст.24 п.3 Закону України «Про Регламент Верховної Ради України», бо «кожен народний депутат зобов’язаний бути присутнім та особисто брати участь у засіданнях Верховної Ради України, а також її органів, до складу яких його обрано».
За підсумками парламентських виборів 2014 року до стін Верховної Ради України восьмого скликання потрапило 422 народних депутати, 371 з них чоловіки, 51 – жінки.

 

Найбільше жінок-депутатів у складі фракції «Блоку Петра Порошенка» – 16, у фракції «Народного Фронту» – 12, у фракції «Об’єднання «Самопоміч» – 10, у ВО «Батьківщина» – 5, у фракціях Радикальної партії та «Опозиційного блоку» – по три. Жодної жінки-депутата немає у складі депутатських груп «Відродження» та «Воля народу». Двоє жінок-депутаток є позафракційними. Зокрема, це обрана за списком «Самопомочі» заступник голови Верховної Ради України Оксана Сироїд (відповідно до ч. 2 статті 59 ЗУ «Про Регламент Верховної Ради України» Голова Верховної Ради України, Перший заступник та заступник Голови Верховної Ради України не входять до складу депутатської фракції (депутатської групи) та обрана також за списком партії «Самопоміч» Ірина Суслова, яка була виключена з фракції за голосування всупереч позиції фракції (Проголосувала «за» призначення Віктора Шокіна на посаду Генерального прокурора України, у той час як «Самопоміч» – «проти»).

 

Найбільший відсоток жінок-парламентарів від загального складу фракції у «Самопомочі» – 32%. У ВО «Батьківщина» – 26%, у Радикальній партії – 14%, у Народному фронті – 12%, «Блоці Петра Порошенка» – 11%, у «Опозиційному блоці» – 7,5%, серед позафракційних – 5%.

 

Відповідно до гендерного аналізу складу парламентських комітетів 24 з 139 керівних посад отримали депутати жінки. Зокрема, по 8 керівних посад отримали жінки-депутатки з фракції «Самопоміч» та «Блоку Петра Порошенка», 6 керівних посад в комітетах дісталося жінкам-депутатам з «Народного Фронту», по одній – жінкам-депутатам з ВО «Батьківщина» та Радикальної партії Олега Ляшка. Окрім цього, 6 з 27 комітетів очолили жінки-депутатки. Комітет з питань європейської інтеграції очолила Ірина Геращенко (БПП), Комітет у закордонних справах – Ганна Гопко («Самопоміч»), Комітет з питань науки і освіти – Лілія Гриневич (НФ), Комітет з питань охорони здоров’я – Ольга Богомолець (БПП), Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення – Людмила Денисова (НФ), Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики – Вікторія Сюмар (НФ).

 

Жінки-депутати працюють у складі 19 з 27 парламентських комітетів. Найбільше, 6 парламентарок, працює в Комітеті з питань охорони здоров’я. По 5 жінок-депутатів працює в Комітеті у закордонних справах та у Комітеті з питань європейської інтеграції. Найкраще жінки-депутати відвідують засідань Комітетів з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму, з питань промислової політики та підприємництва та з питань науки і освіти. Показник відвідуваності засідань даних комітетів становить 100%. Проте, варто зазначити, що в кожному з трьох цих комітетів працює лише одна жінка-депутат. Так, у Комітеті з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму працює Анна Романова (фракція «Самопоміч»), у Комітеті з питань промислової політики та підприємництва – Олександра Кужель (ВО «Батьківщина») у Комітеті з питань науки і освіти – Лілія Гриневич (Народний Фронт).

 

Загалом жінки-депутати мають кращий показник відвідуваності засідань комітетів, чим у чоловіків-депутатів. Середній показник відвідуваності жінок-депутатів становить 84,81%, чоловіків – 75,46%. З 19 комітетів, де присутні жінки-депутати, у 14 комітетах кращу відвідуваність мають жінки-депутати, у 4 – чоловіки, а у Комітеті з питань охорони здоров’я відсоток відвідуваності однаковий. Станом на березень 2015 року 18 жінок-депутатів (36%) не пропустили жодного засідання комітетів до складу яких вони входять, чоловіків-депутатів з абсолютним відсотком відвідуваності – 55 (15%).

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Теги: #депутат, #жінка, #новини тернопільщини, #новини тернополя, #тернопіль, #тернопільські новини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Меморіал пам’яті на Тернопільщині має відображати релігійність і світськість, – священник ПЦУ
14:20, 22 Липня, 2024

Меморіал пам’яті на Тернопільщині має відображати релігійність і світськість, – священник ПЦУ

Блоги

ТОП новини тернопільщини: