31 липня  низка тернопільських інтернет-сайтів поширили інформацію про земельний конфлікт агрофірми та місцевих мешканців на території однієї із сільських рад.

 

Дана інформація не відповідає дійсності, оскільки право оренди землі сільськогосподарського призначення (йдеться про земельні ділянки 13 та 22 гектари на території Капустинської сільської ради) було продано на сім років одному з ТОВ під час аукціону, який відбувся 21 квітня 2015 року, тобто до призначення керівником району теперішнього голову РДА.

 

У 2013 році відповідно до наказу головного управління Держкомзему у Тернопільській області від 12.08 2013 року було розпочато розроблення технічної документації щодо інвентаризації земель с/г призначення на території району та, зокрема, Капустинської сільської ради. 27.08 2013 року було видано  розпорядження голови РДА про надання на це відповідного дозволу. Збірний план по інвентаризації підписав голова Капустинської сільської ради Іван Гарматюк. Він також знав про розроблену Інститутом землекористування процедуру продажу права оренди двох земельних ділянок – 22 гектари, які межують з кладовищем, та 13 гектарів.

 

 

10 лютого 2015 року, після виготовлення документації щодо відновлення меж земель с/г призначення для подальшого продажу права оренди, голова сільської ради підписав відповідний акт прийому-передачі.

 

Відповідно до наказу головного управління Держземагенства від 5.03.2015 року, було затверджено документацію для подання на аукціон. Крім того, 26 червня 2015 року на сесії районної ради була затверджена технічна документація по нормативно-грошовій оцінці земельних ділянок с/г призначення державної власності для подальшого продажу права оренди на неї на земельних торгах. Переможцем аукціону стало Товариство з обмеженою відповідальністю. Вартість орендної плати від земельної ділянки 22 га становить 35 тисяч 229 гривень на рік, а від 13 га – 20 тисяч 239 гривень на рік. Загалом до бюджету сільської ради уже поступило понад 55 тисяч гривень.

 

Як з’ясувалося, на сесії сільської ради було прийнято рішення про додаткове виділення двох гектарів землі для розширення діючого сільського кладовища. Однак сільський голова Іван Гарматюк жодним способом не оприлюднив цього рішення, не проінформував районний відділ земельних ресурсів та відповідно не підготував жодної документації, тобто не узаконив рішення. Більше того, при погодженні документації на  продаж права оренди згаданих ділянок, жодним словом не обмовився, що було прийнято таке рішення.

 

Голова Збаразької райдержадміністрації Анатолій Качка особисто втрутився в ситуацію та побував у селі Капустинці на зустрічі з місцевими жителями, аби надати людям пояснення та показати усі документи, відповідно до яких було продано право оренди землі.

 

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Сергій Гаріян
20:10, 20 Травня, 2024

Лікар Сергій Гаріян: «З початку війни ми прооперували майже десять тисяч військових»

Блоги

ТОП новини тернопільщини: