Голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна взяв участь у Всеукраїнській селекторній нараді в режимі відео-конференції, що відбулася 16 червня. Захід провів перший заступник Глави Адміністрації Президента України Віталій Ковальчук.
Перегляньте також:
- «Веселі канікули з Богом» у Дністровському каньйоні: для дітей влаштували розваги
- У селі біля Тернополя затримали снайпера
Зокрема, як повідомляє прес-служба ОДА, на даному заході обговорили як саме обласні державні адміністрації можуть сприяти відбору громадян на військову службу за контрактом.
На Тернопільщині лідер у виконанні мобілізаційного плану — Зборівський район (94%). В загальному область виконує план на 40%. Впливає на даний показник масовий виїзд громадян за кордон, а також і те, що представники національної поліції не мають права зайти на територію приватних підприємств. Щодо цього очільник області запропонував внести певні зміни до законодавства, а також закцентував увагу на випадках проходження служби призовників не за місцем дислокації місцевої військової частини.
«Ми відправляємо хлопців у навчальні центри, а згодом їх можуть направляти у бригади, розташовані в інших областях, — зазначив Степан Барна. — Так, четверо хлопців з Тернопільщини проходили підготовку в Старичах, а потім їх скерували на службу в 30-ту житомирську бригаду. У підсумку це впливає на загальну картину виконання мобілізаційного плану».
Голова Тернопільської ОДА озвучив пропозицію впровадити цільове держзамовлення підготовки спеціалістів з умовою подальшої служби в армії. За словами очільника області, профтехучилища Тернопільщини у першу чергу повинні готувати фахівців, яких сьогодні потребує армія — водіїв, ремонтників тощо.