З якими селами об’єднається Тернопіль?

Опубліковано:
17 Липня, 2016 о 19:23

У питаннях створення територіальних об’єднаних громад є чимало проблем. Багато з них пов’язані з відсутністю необхідної законодавчої бази, яка б регулювала різні питання: зміна меж районів, приєднання до вже існуючих громад, розпорядження землями поза межами населеного пункту тощо. Одне із таких питань, законодавчо неврегульованих – це утворення громад з центрами у містах обласного значення, – пише За Збручем.

 На Тернопіллі є чотири такі міста – Тернопіль, Чортків, Бережани і Кременець. Щодо Тернополя, то у перспективному плані формування громад Тернопільської області, який нещодавно презентували в облдержадміністрації, передбачено створення Тернопільської міської громади. Із навколишніх сіл до неї увійдуть: Підгороднє, Пронятин, Біла, Довжанка, Домаморич, Забойки, Почапинці та Драганівка.

 

Хоча законом ще не визначено, як повинні утворюватися такі громади, керівництво Тернополя провело зустріч із представниками навколишніх сіл щодо об’єднання. До речі, на позачерговій сесії міської ради депутат Роман Торожнюк висловив своє обурення з приводу того, що такі зустріч відбулася без погодження депутатів і без їхньої участі. Тому головуючий на сесії Віктор Шумада дав доручення при плануванні наступних таких зустрічей обов’язково завчасно інформувати депутатський корпус про їх час і місце проведення. Щодо навколишніх сіл, то серед них є й ті, які не мають бажання приєднуватися до міста.

 

– Питання Тернополя досить цікаве, – каже Олег Валов, заступник голови облдержадміністрації. – Місто обласного значення не має можливості увійти в об’єднання, але місту потрібно розвиватися, розширюватися. При формуванні плану враховувалися інтереси розширення територій, щоб воно могло функціонувати і розвиватися. Були різні варіанти, але, наприклад,   є проблема з Березовицькою сільрадою, яка ще минулого року не мала бажання об’єднуватися з Тернополем, хоча всі прекрасно розуміють, що Березовиця фактично  мікрорайон міста. Тернопіль, Кременець, Бережани і Чортків поки що ще не мають можливості увійти в процес об’єднання, хоча органи місцевого самоврядування вже роблять кроки у цьому напрямку. Вони їздили з нами по населених пунктах навколо Тернополя, агітуючи за створення єдиної громади. Можливо у вересні-жовні приймуть закон, який дасть можливість містам обласного значення об’єднувати навколо себе громади.

 

Ольга Трач

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Мирослав Домбрович
20:02, 14 Липня, 2024

Мирослав Домбрович: «Ворог розуміє лише силу, тому нам треба зміцнюватися та давати відсіч»

Блоги

ТОП новини тернопільщини: