Ситуація в Україні серйозно відобразилася на економічних стосунках із Росією, яка до воєнного конфлікту була нашим найбільшим торговельним партнером. Хоч товарообіг між країнами і скоротився більш ніж наполовину, ми все одно продовжуємо торгувати з агресором.

 – Зокрема, це стосується більше імпорту, ніж експорту і залежить від того, що понад половину російського імпорту – 55% – становить газ та нафтопродукти, – пояснює тернопільський економіст Орест Західний. – Завозимо також із Росії добрива, чорні метали, хімічну і фармацевтичну продукції, картон… Загалом у переліку імпорту з РФ – 98 товарних груп. Переліку експортованих товарів  з України теж чималий – чорні метали і вироби з них, папір, молоко, молочна продукція, яйця птиці…

 

Однак владі не варто перейматися зменшенням надходжень до бюджету, а навпаки й надалі згортати торгівлю з російським агресором, аби менше від нього залежати. Нам слід переорієнтувати свою продукцію на європейський ринок, і разом з тим шукати шляхи виходу на ринки країн Азії, Африки, США.

 

Галина Кіт

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна

Статті

Інтерв'ю
Меморіал пам’яті на Тернопільщині має відображати релігійність і світськість, – священник ПЦУ
14:20, 22 Липня, 2024

Меморіал пам’яті на Тернопільщині має відображати релігійність і світськість, – священник ПЦУ

Блоги

ТОП новини тернопільщини: