Вперше в Україні: У Тернополі запрацювали експертні ради

Опубліковано:
3 Грудня, 2015
 

Тернопіль – перше місто в Україні, де при міській раді створюються експертні ради із числа фахівців у певних сферах життєдіяльності міста. Саме їх висновки будуть враховані при прийнятті рішень під час сесії міської ради чи засідання виконавчого комітету, а також експерти надаватимуть власні пропозиції та оцінку кадровим призначенням.

 

Після першої зустрічі експерти та міський голова Сергій Надал домовилися спільно підготувати Положення «Про експертні ради», в якому будуть враховані пропозиції, побажання експертів та будь-якого представника громади. 

 

Таким чином, міський голова Тернополя, який відповідно до законодавства, має право призначати керівників структурних підрозділів мерії, добровільно ділиться повноваженнями з громадою. А представники громади, які найбільше орієнтуються в тій чи іншій сфері, перебирають на себе частину повноважень міського голови. Тобто, в Тернополі на практиці запроваджується один з принципів прямого народовладдя, коли громада має прямий доступ до влади. Зазначимо, що запровадження механізмів прямого народовладдя як на загальнодержавному, так і на місцевому рівні було однією з основних вимог Революції Гідності.

 

Про такі новації у своєму коментарі розповів Надал. «У Тернополі стартує унікальний проект для України, який уже давно успішно реалізовується у провідних європейських країнах – створення експертних рад. Відтепер при управліннях та відділах міської ради будуть збиратися фахівці, які надаватимуть свої пропозиції щодо того, як повинно розвиватися місто, допомагатимуть при розгляді проектів рішень сесії під час депутатських комісій, інформуватимуть громадськість про наслідки певного рішення та надаватимуть власні рекомендації щодо розвитку галузі, – розповідає очільник Тернополя. – Дуже важливо, що саме експерти будуть рекомендувати тих людей, які повинні управляти певним напрямком у Тернополі. Наприклад, керівника освіти будуть призначати освітяни, керівника охорони здоров’я – медики і так далі».

 

«Якщо конкретизувати європейський досвід, то найбільш вдало експертні ради працюють у європейському «еталоні» прямого народовладдя – Швейцарії. Більшість українців знають лише про ефективну практику застосування у Швейцарії місцевих референдумів, однак у цій країні робота експертних рад теж грає вирішальну роль у місцевому самоврядування. У Швейцарії завдяки схожій схемі місцеві громади через своїх представників у експертних радах контролюють діяльність будь-якого чиновника», – доповнив Сергій Надал.

 

У той же час, один із представників експертних рад – голова обласної організації «Союз Чорнобиль України» Олександр Харитонов також відзначив новизну та важливість експертних рад: «Це дуже актуальний та прогресивний підхід до вирішення важливих питань міста. Адже тепер думку населення будуть чути не тільки від депутатів, а й від городян, які є фахівцями з певного питання».

 

 

Отже, у Тернополі вводиться практика прозорості обрання керівників муніципальних управлінь та відділів, а й регулярний аудит їх професійних якостей. У такому випадку, чиновники будуть завдячувати своєю посаду не якійсь політичній силі чи лобістській групі, а лише громаді і власному професіоналізму. І такий чиновник буде працювати лише на громаду Тернополя. 

 

Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер, долучайтеся до нашої групи і сторінки у Фейсбук, підключайтеся до каналу Телеграм.

Джерело: Новини Тернопільщини
Коментарі

Опілля квас ціни iPhone 14 Pro в Одесі, Україна
Статті
Інтерв'ю
Макс Кідрук: “Я не песиміст, а реаліст…”
15:14, 11 Квітня, 2024

Макс Кідрук: “Я не песиміст, а реаліст…”

Блоги
Найбільше читають: